Të gjitha lajmet

SHPRESA E KOSOVËS

Loti Celina vazhdon kontratën

Loti Celina/ Foto: godset.no

Loti Celina vazhdon kontratën

21 Prill, 2017 @8:41

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Loti Celina, ka nënshkruar kontratë të re me ekipin norvegjez, Stromsgodset, ka bërë të ditur vetë ekipi norvegjez në faqen zyrtare.

Talenti në fjalë, ka nënshkruar kontratën e parë profesionale vitin e kaluar, ndërsa tash e ka vazhduar atë deri në fund të vitit 2018.

Ish reprezentuesi i Norvegjisë, tash drejtori sportiv i ekipit, Jostein Flo, ka thurrë fjalë të mira për vëlluan e Bersantit dhe ka thënë se duhet të vazhdojë punën për të nxjerrë tërë potencialin që ka.

Loti, sikurse Bersanti, është grumbulluar me reprezentacionin shpresë të Kosovës U19 dhe ka punuar për përfaqësuesen që drejtohet nga ish-trajneri i Prishtinës, Feronikelit dhe Lirisë, Ramiz Krasniqi.

Loti

BESIKTAS-LYON

Penalltitë çojnë Lyonin përpara

20 Prill, 2017 @23:43

Lyon ka arritur të sigurojë gjysmëfinalen e Europa Ligës vetëm...

SCHALKE-AJAX

Ajax ngrin Schalken

20 Prill, 2017 @23:37

Dygolëshe ishte epërsia e Ajaxit nga ndeshja e parë, 2-0. Schalke...

UNITED-ANDERLECHT

Rashford çon Unitedin përpara

20 Prill, 2017 @23:34

Sulmuesi i ri i Manchester Unitedit, Marcus Rashford, ka siguruar...

GENK-CELTA

Celta, gj’finalisti i parë

20 Prill, 2017 @22:56

Skuadra spanjolle, Celta Vigo, është gjysmëfinalisti i parë i...

DELEGIMET PËR XHIRON XXVII

Përcaktohen referët e xhiros XXVII

BOROZANI/A. P.

20 Prill, 2017 @15:29

Një ditë para ndeshjes së parë, janë përcaktuar referët e...

GJYKIMI

Referi i El Clasicos, shpreson në ndeshje me pak gabime

20 Prill, 2017 @15:15

Duke ditur se referimi i sotëm po kritikohet shumë dhe do të ketë...

REAL MADRID

Bale i kthehet stërvitjeve

Foto: realmadrid/facebook

20 Prill, 2017 @14:46

Krahu uellsian i Real Madridit, Gareth Bale, i është kthyer...

DYSHJA E EPËRME

Niklit dënim me të holla, Prishtinës ndalesë shikuesish

BOROZANI/A.P.

20 Prill, 2017 @13:46

Në Vendimin e fundit të KD-së së FFK-së thuhet që Komisioni në...

VENDIMI I KOMISIONIT DISCIPLINOR

Flamurtarit gjobë, 500 euro

20 Prill, 2017 @13:38

Skuadra lidere e Ligës së Parë të Kosovës, Flamurtari, është...

NË ISTOG

Istogu - Rahoveci, dueli për shpëtim!

Foto: KFIstogu/ Facebook

20 Prill, 2017 @13:33

Të shtunën në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në...

FORMACIONET U21: AZE-KOS

11-shet: AzerbejxhaniU21 - KosovaU21

Rafet Prekazi, selektor i Kosovës U21/ Foto: FFK

14 Nëntor, 2017 @15:42

Rafet Prekazi ka përcaktuar 11-shen e Kosovës që do t’i vihet...

KOSOVA - LETONIA

Kosova përmbys Letoninë, goleada mbyllet me fitore

13 Nëntor, 2017 @22:27

Në miqësoren e zhvilluar sonte në ‘Adem Jashari’ të Mitrovicës,...

KOSOVA - LETONIA

2-2 pas 45 minutave

Foto: Kosovan Footy

13 Nëntor, 2017 @21:19

Pas 45 minutave lojë në Mitrovicë, rezultati mes Kosovës dhe...

KOSOVA - LETONIA

Kosova vs. Letonia, formacionet zyrtare

Foto: Kosovan Footy

13 Nëntor, 2017 @19:42

Me fillim nga ora 19:30, Kosova e mikpret në Mitrovicë...

KAPITENI I LETONISË

Vanins: Kemi ardhë për rezultat

Foto: sportacenters.com

13 Nëntor, 2017 @11:25

Njëri ndër futbollistët më të dalluar dhe kapiteni i...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja