Të gjitha lajmet

UDINESE - INTER

Lufta për Champions vazhdon

Foto: FCInter/fb

Lufta për Champions vazhdon

6 Maj, 2018 @13:19

Udinese
Internazionale
Udinese 0 : 4 Internazionale
12' A. Ranocchia, 43' Rafinha, 45'+1 M. Icardi, 71' Borja Valero

Dacia Arena, Udine.

Fitore e thellë me një lojë të sigurt dhe të pamëshirshme në pjesë të parë, 0-3, për të shkuar më qetë në pjesë të dytë, padiskutueshëm drejt fitores, 0-4.

REZULTATET DHE NDESHJET E RADHËS

Inter ka arritur të marr tre pikë të reja në Serie A në një udhëtim të vështirë te Udinese, ndërsa golat e pjesës së parë hoqën dilemat e fituesit heret, e i dhanë jetë shpresave neroazzurre për Ligë të Kampionëve.

Mauro Icardi

Andrea Ranocchia hapi serinë e golave për Interin, derisa asistimi iu regjistruar Marcelo Brozovicit, e më pas Rafinha shënoi për 0-2, para Brozovic të gjejë edhe Mauro Icardin për 0-3. Në fund, fatin e ndeshjes e vulosi Borja Valero, 0-4.

TABELA AKTUALE E SERIE A

Valon Behrami u paraqit 74 minuta te Udinese, pa ndonjë ndikim të madh në lojë. Përndryshe, Udinese ende nuk e ka të sigurt shpëtimin!

PORTUGALI

Dy luftuan, i treti festoi titullin

FCPorto.fb

6 Maj, 2018 @13:12

Pas barazimit të mbrëmshëm në derbin ndërmjet Sportingut dhe...

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 Maj, 2018 @12:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në...

SIR ALEX FERGUSON

Gjakderdhje në tru, operohet Sir Alex

5 Maj, 2018 @21:22

Lajm shokues për botën e sportit! Ish-trajneri i Manchester United...

SADAT PAJAZITI

Nuk kemi ekip për barazh

BOROZANI/ A.P

5 Maj, 2018 @17:25

Ndeshja ndërmjet Drenicës dhe Feronikelit, përfundoi me rezultat...

SULEJMAN STAROVA

I kënaqur nga loja, jo nga barazimi

5 Maj, 2018 @17:22

Trajneri i Feronikelit, Sulejman Starova, pas ndeshjes deklaroi se...

DRENICA - FERONIKELI

Barazimi i 17-të i Niklit, Drenica largohet nga barazhi

FOTO/ Arkiv

5 Maj, 2018 @17:11

Ndeshja hapëse e xhiros së 31-të ndërmjet Drenicës dhe...

STOKE - CRYSTAL

Shaqiri nuk mjafton, Stoke City bie nga liga

5 Maj, 2018 @14:37

Pas 10 sezoneve në Premier League, Stoke City që nga sezoni i...

LIGA E PARË

Prizreni futsall në Superligë

BOROZANI/A.P.

5 Maj, 2018 @13:49

Klubi i futsallit, Prizreni, do të jetë anëtar i ri i Superligës...

PAS DERBIT

Pezullime te Gjilani, gjobë Dritës

5 Maj, 2018 @13:21

Komisioni Disiplinor (KD) i FFK-së ka dhënë verdiktin lidhur me...

BRIGHTON-UNITED

Teknologjia ua shpëton stinorin!

Fotot: premierleague/fb

5 Maj, 2018 @7:40

“Do të jetë shumë mirë për klubin dhe ekipin që tash e tutje,...

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 Prill, 2018 @15:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i...

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 Prill, 2018 @15:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se...

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

Të gjitha lajmet nga Serie A