Të gjitha lajmet

DUELI I TRETË KAMPIONAL

Lufta për pozitën e dytë, Bashkimi-Peja vazhdon

Lufta për pozitën e dytë, Bashkimi-Peja vazhdon

10 Prill, 2017 @16:23

Skuadra e Bashkimit dhe ajo e Pejës do të ndeshen të mërkurën mbrëma në “Sezai Surroi” të Prizrenit, tre ditë pas ndeshjes së tyre të kaluar, ku fitoi Peja me 2 pikë epërsi.

Ndeshja i takon xhiros së XXI të Superligës dhe ka qenë shtyer për shkak të angazhimit të Pejës në gara ndërkombëtare.

Bashkimi dhe Peja kanë bilanc 1-1 mes vete në Superligë, ndërsa të dy ndeshjet e para janë luajtur brenda 30 ditëve të fundit, ku nuk kanë pasur të drejtë të luajnë lojtarët e angazhuar pas dhjetori 2016.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Me fillim në ora 19:00 Bashkimi pret Pejën, në duelin e parafundit të këtyre dy skuadrave këtë stinor, pasi që do të ndeshen edhe njëherë në xhiron e fundit të stinorit të rregullt.

Aktualisht ekipet kanë bilanc të barabartë, 19-5, ndërsa fituesi i këtij dueli mund të përcaktojë edhe pozitën e dytë të klasifikimit në fund të stinorit të rregullt.

poster

PLAY OFF

Perëndimi gati për Play Off

10 Prill, 2017 @7:43

Konferenca e Perëndimit, është kompletuar për Play Offin 2016/17....

REKORD HISTORIK

I madhi Westbrook! Thyen legjendën

10 Prill, 2017 @7:18

Basketbollisti i Oklahoma City Thunder, Russell Westbrook, ka arritur...

PEJA - BASHKIMI

Peja fiton ndeshjen e mbetur ndaj Bashkimit

9 Prill, 2017 @17:45

Në duelin e mbetur nga xhiroja e XIV, Peja e mposhti Bashkimin në...

SIGAL PRISHTINA - VËLLAZNIMI

Fitore e lehtë për Sigal Prishtinën

8 Prill, 2017 @20:07

Ndeshja e sontme kundër Vëllaznimit, i ka shërbyer më shumë si...

RAHOVECI - TREPÇA

Trepça mposht Rahovecin pas vazhdimeve

8 Prill, 2017 @19:55

Ndeshje e nxehtë është zhvilluar sot në Suharekë, në palestrën...

FBK

Belegu takon kryetarin e FIBA Europe

Foto: Arkiv

8 Prill, 2017 @18:00

Kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Erolld Belegu,...

RREGULLAT E FBK

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

8 Prill, 2017 @11:28

Dueli derbi i mbetur nga xhiroja XIV e Superligës ndërmjet Pejës e...

SEASON RECORD @ SUPERLEAGUE

Kevin Brown thyen rekordin e stinorit

8 Prill, 2017 @11:01

Basketbollisti i Golden Eagle Yllit të Suharekës, Kevin Brown, ka...

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @8:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague. Biletën e fundit...

DERBI NË KARAGAÇ

Peja e Bashkimi, nesër përgatiten për derbi

7 Prill, 2017 @22:07

Pas ndeshjeve të zhvilluara sonte në kuadër të xhiros XXV të...

KB PRISHTINA

Prishtina prezanton përforcimet vendore

Foto: KB Prishtina

12 Janar, 2018 @20:39

Para fillimit të stinorit pranveror të Superligës, Prishtina ka...

AFATI KALIMTAR

Të gjitha transferet në Superligë

12 Janar, 2018 @17:03

Përveç ekipit të Pejës, të gjitha skuadrat tjera kanë...

REFERËT DHE VËZHGUESIT

Mumini referon derbin e xhiros

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

12 Janar, 2018 @15:19

Federata e Basketbollit të Kosovës ka deleguar referët dhe...

NË FEDERATË

Tre të huajt e ri të Bashkimit, regjistrohen

Pamje e ekipit gjatë pjesës vjeshtore të stinorit

12 Janar, 2018 @12:51

Bashkimi ka kompletuar treshen e huaj të përforcimeve për afatin...

SHTESË TJETËR

Vinny Zollo amerikani i radhës te Bashkimi

Vinny Zollo (majtas) duke e mbrojtur yllin e NBA-së Anthony Davis

12 Janar, 2018 @0:10

Vincent Zollo, do të jetë përforcimi i dytë i Bashkimit. Pas...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga