Të gjitha lajmet

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Teksti: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në kuadër të turneut zhvillimor që u mbajt në Irlandën Veriore nën përkujdesjen e UEFA-s për grupmoshat U-16.

Pas humbjes nga Irlanda Veriore (1:4) dhe më pas fitores kundër Ishujve Faroe (4:0), djelmoshat e përzgjedhësit Besnik Kollari në ndeshjen e sotme pësuan humbje kundër Luksemburgut 1:3, në një fushë jo aq të përshtatshme për lojë.

Ndeshja nisi keq për kosovarët, pasi qysh në minutën e dytë Luksemburgu kaloi në epërsi me golin e shënuar nga Yann Hoffman, nga penalltia. Sidoqoftë, ky gol i hershëm nuk ndikoi aspak negativisht në lojën e djelmoshave, të cilët shumë shpejtë u këndellën dhe krijuan raste të njëpasnjëshme, por që fati nuk ishte në anën e tyre, ku madje dy herë qëlluan shtyllën.

Megjithatë, në minutën e 29-të Kosova e barazoi rezultatin kur shënoi Oltion Bilalli. Në pjesën e dytë djelmoshat tanë nga dëshira për të kaluar sa më shpejtë në epërsi pësuan gol në minutën e 54-të, kur realizoi Alessio Curci. Ndërkohë, në periudhën kur Kosova po bënte presion të vazhdueshëm drejt portës kundërshtare, në minutën e 69-të, erdhi edhe goli i tretë për Luksemburgun, të cilin e shënoi Noah Mabika, që në këtë mënyrë edhe e vendosi rezultatin përfundimtar 1:3.

Gjithsesi, ky turne ishte i mirëseardhur dhe i ka shërbyer përzgjedhësit Besnik Kollari për t’i testuar futbollistët dhe për të krijuar një ekip sa më cilësor për sfidat që e presin në të ardhmen Kosovën U17.

BALLKANI-RAHOVECI

Ballkani fiton, pranë kreut

8 Prill, 2018 @15:20

Fitore tepër e rëndësishme për Ballkanin e Suharekës sot, në...

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

LLAPI-GJILANI

Daku kthen Llapin te fitorja

Foto: KF Llapi/fb

8 Prill, 2018 @15:01

Pas dy barazimeve radhazi, skuadra e Llapit i është rikthyer...

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 Prill, 2018 @14:58

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në...

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 Prill, 2018 @19:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 Prill, 2018 @12:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina,...

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 Prill, 2018 @19:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të...

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 Prill, 2018 @14:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe...

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 Prill, 2018 @14:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të...

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 Prill, 2018 @14:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe...

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 Prill, 2018 @15:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do...

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 Prill, 2018 @14:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja