Të gjitha lajmet

LYON-BESIKTAS

Lyon shfrytëzon gabimet e Besiktasit për rikthim

Foto: europaleague

Lyon shfrytëzon gabimet e Besiktasit për rikthim

13 Prill, 2017 @22:30

Olympique Lyon
Besiktas
Olympique Lyon 2 : 1 Besiktas
C. Tolisso 83', J. Morel 85' R. Babel 15'

Lyon shfrytëzon gabimet e Besiktasit për rikthim

Futbollistët e Besiktasit kanë qenë shumë afër të dalin triumfues në Lyon sonte, por në dhjetë minutëshin e fundit të ndeshjes dy gabime të mbrojtjes, posaçërisht e golit të dytë nga portieri brazilian i ekipit turk, Fabri, ka bërë që francezët të fitojnë 2-1.

Natyrisht, rezultat i mirë për Besiktasin para ndeshjes së kthimit në Stamboll javën që vjen, por Lyon ka dominuar plotësisht në pjesë të dytë të takimit duke kërkuar pa ndalë golin, që në fund erdhi dhe atë dy herë.

Besiktas në pjesën e parë ka qenë më i rrezikshëm, ku prej disa tentimeve, një rast e konkretizuan përmes Ryan Babel. E ky gol si mysafir, mund të jetë avantazh i madh për ekipin turk të enjten tjetër.


Ryan Babel Goal HD - Lyon 0-1 Besiktas 13.04.2017 by Highlights-Serie-A

d


Goal HD - Olympique Lyon 2-1 Besiktas 13.04… by FOOTBOLEE

ANDERLECHT - UNITED

Barazim në Belgjikë, gjithçka vendoset në ‘Old Trafford’

13 Prill, 2017 @21:59

Me barazim 1-1 u mbyll sfida e parë çerekfinale mes Anderlechtit...

CELTA-GENK

Celta fiton, por Genk shpreson

Foto: europaleague

13 Prill, 2017 @21:58

Celta Vigo ka arritur të rikthehet shpejtë dhe fuqishëm pas golit...

AJAX-SCHALKE

Klaassen vulos fitoren

Foto: europaleague

13 Prill, 2017 @21:48

Ajax ka shënuar dy herë, nga një gol në secilën pjesë, përmes...

EUROPA LEAGUE

Pas pak fillon ndeshja Lyon - Besiktas

13 Prill, 2017 @20:30

Uefa ka bërë të ditur se Lyon - Besiktas nis pas pak, pasi janë...

NUK FILLON

Tifozët pushtojnë stadiumin, shtyhet Lyon-Besiktas

13 Prill, 2017 @20:11

Qindra përkrahës të ekipeve kanë dalë në fushë të lojës...

GJYQTARËT KRYESORË

Nuza kryesor në Drita-Trepça’89

BOROZANI / Arian Paçarizi

13 Prill, 2017 @14:33

Referi i FIFA-së, Genc Nuza, do të jetë gjyqtar kryesor i ndeshjes...

PFA YOUNG PLAYER OF THE YEAR

‘Lojtari i ri i vitit’, lista e kandidatëve

13 Prill, 2017 @10:13

Përveç lojtarëve që kandidojnë për çmimin ‘Lojtari i vitit’,...

PFA PLAYER OF THE YEAR

Çmimi ‘Lojtari i vitit’, publikohen emrat e kandidatëve

13 Prill, 2017 @10:07

Disa xhiro para mbylljes së sezonit, është publikuar lista e...

PAS INCIDENTIT

Trepçës, 800 euro dënim

BOROZANI/ A. P.

13 Prill, 2017 @8:52

Për shkak të orgaznimit të dobët të ndeshjes Trepça-Llapi...

PAS GODITJES SË TRAJNERIT MYSAFIR

Vushtrrisë, një ndeshje pa tifozë!

13 Prill, 2017 @8:43

Komisioni Disciplinor i FFK-së ka marrë Vendim që skuadra e...

EUROPA LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në EL

Foto: prishtinafc.com

21 Maj, 2018 @14:50

Nënkampioni i Kosovës dhe finalisti i Kupës së Kosovës,...

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

16 Maj, 2018 @21:36

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa...

TRANSMETUESI

Deri më 2021 sigurojnë të drejtat

BOROZANI/A.A.

15 Maj, 2018 @6:57

Në një konferencë për shtyp të organizuar sot, kompania Kujtesa...

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

11 Maj, 2018 @10:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të...

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 Maj, 2018 @12:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në...

Të gjitha lajmet nga Europa League