Të gjitha lajmet

ARSENAL-BAYERN

Makineria gjermane demolon Arsenalin

Festa e Bayernit/ Foto: uefa.com

Makineria gjermane demolon Arsenalin

7 Mars, 2017 @22:30

Arsenal
Bayern München
Arsenal 1 : 5 Bayern München
T. Walcott 20' 55' R. Lewandowski, 68' A. Robben, 78' Douglas Costa, 80', 85' A. Vidal

10 gola të parnuara në 2 ndeshje flasin mjaft për rivalin e së tetës së finales së Ligës së Kampionëve që Arsenali kishte përballë.

Bayern Munchen shënoi fitore të thellë me rezultat të njejtë sikurse dy javë më parë në Mynhen, ndërsa Arsenal u eliminua turpshëm.

Në fakt, Arsenal luajti shumë mirë në 45 minutat e para të ndeshjes sonte dhe udhëhoqi 1-0. Mirëpo, një penallti e dhënë nga referi në fillim të pjesës së dytë dhe pastaj edhe kartoni i kuq për qendërmbrojtësin kryesor të skuadrës Laurent Koscielny, preu krejt shpresat e topçinjëve.

Vidal

Rënia nga loja, demoralizimi dhe humbja e shpresës te Arsenali, për gjermanët nuk bëri përshtypje, të cilët pamëshirshëm i shkelën deri në fund, për të shënuar nga penalltia dhe katër herë tjera, për përfundimtaren 1-5 dhe në total 2-10 për Bayernin.


Arturo Vidal Goal HD - Arsenal 1-5 Bayern… by livescoreIn

VISAR BERISHA

Visar Berisha largohet nga Liria

BOROZANI/ Arian Paçarizi

7 Mars, 2017 @20:34

Skuadra e Lirisë nuk do të mund të llogaris në pjesën e mbetur...

MEDIA

Tare e dëshiron mesfushorin kosovar në Lazio

7 Mars, 2017 @17:14

Skuadrës së Lazios mund t’i shtohet edhe një futbollist shqiptar....

TREPÇA ' 89

1 mijë e 200 euro për bamirësi nga Trepça ‘89

7 Mars, 2017 @16:54

Pas ndeshjes së sotme derbi ndaj Prishtinës, skuadra e Trepçës...

FA

Shqiptohet suspendimi i Zlatanit

7 Mars, 2017 @16:42

Pas goditjes me bërryl ndaj lojtarit kundërshtar në takimin ndaj...

ZEKIRIJA RAMADANI

Ramadani: Varemi nga grupi, jo nga individët

7 Mars, 2017 @15:42

Trajneri i Trepçës’89, Zekirija Ramadani, është dukur i lumtur...

LUTZ LINDEMANN

Lindeman: Ata luajtën më me zemër

Lutz Lindemann, trajner i Prishtinës/ Foto: Prishtinafc.com

7 Mars, 2017 @15:40

Trajneri i Prishtinës, Lutz Lindemann, pas humbjes nga Trepça’89 ka...

TREPÇA'89-PRISHTINA

Përsëri John, përsëri Trepça’89 fiton

7 Mars, 2017 @14:55

Njejtë sikurse në ndeshjen e pjesës vjeshtore të stinorit....

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet e para: Trepça’89-Prishtina

7 Mars, 2017 @12:56

Trajneri i Trepçës’89, Zekirija Ramadani dhe ai i Prishtinës, Lutz...

NAPOLI-REAL

Sarri ia gjuan topin Real Madridit

Foto: uefa.com

7 Mars, 2017 @11:24

Para duelit të kthimit, ku Napoli do të kërkojë që të zhbëjë...

ARSENAL-BAYERN

S’kemi zgjidhje përpos sulmit total

Foto: uefa.com

7 Mars, 2017 @11:18

Arsenal u mposht 5-1 në duelin e parë të së tetës së finales...

KINGSLEY COMAN

Vazhdon edhe Coman

Foto: bayern.de

21 Dhjetor, 2017 @21:55

Bayern pas zyrtarizimit të sulmuesit Sandro Wagner sot, ka bërë...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

8 Dhjetor, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës...

Të gjitha lajmet nga Champions League