Të gjitha lajmet

COMMUNITY SHIELD

Manchester City e nis me titull

Manchester City e nis me titull

5 Gusht, 2018 @18:36

Chelsea
Manchester City
Chelsea 0 : 2 Manchester City
S.AGUERO 13', 58'

Stadiumi: Wembley

Sergio Agueros iu deshën vetëm 13 minuta që të shënojë golin e tij të dyqindtë për Manchester Cityn. Ai shënoi edhe golin e dytë, në minutën e 58të pas një kundërsulmi të rrjedhshëm të ‘qytetarëve’ për rezultatin final 2-0 kundër Chelseat në finalen e Community Shield.

Për Manchester Cityn ësht ky titulli i tretë këtë vit pas Carabao Cup dhe Premier League, ndërkohë Maurizio Sarri e nis me humbje karrierën në stolin e Chelseat.

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

4 Gusht, 2018 @17:14

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Herolind Shala transferohet në Norvegji

4 Gusht, 2018 @15:49

Futbollisti i përfaqësues së Kosovës, Herolind Shala, është...

DRITA - DUDELANGE

Drita eliminohet

2 Gusht, 2018 @21:44

Ka përfunduar aventura debutuese, por e gjatë, e Dritës në garat...

PHILIPPE SANDLER

Talenti holandez, te Manchester City

Foto: ManCity/Official

1 Gusht, 2018 @7:31

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar blerjen...

KUQEZINJTË NGA TETOVA

Shkëndija garanton €1.4 mln.

Foto: KFShkëndija/fb

31 Korrik, 2018 @20:54

Me sigurimin e fazës së tretë të kualifikime për Ligën e...

SHERIFF - SHKËNDIJA

Super Shkëndija, kalon në raundin e tretë

31 Korrik, 2018 @19:58

Shkëndija tash e tutje do të ketë punë me kampionin e Austrisë,...

Të gjitha lajmet nga International