Të gjitha lajmet

MIQËSORET E ITALISË

Mancini, 3 miqësore - 3 rezultate të ndryshme

Foto: NazionaleCalcio/fb

Mancini, 3 miqësore - 3 rezultate të ndryshme

5 Qershor, 2018 @7:09

Mancini, 3 miqësore - 3 rezultate të ndryshme

Italia mbrëmë ka zhvilluar edhe miqësoren e tretë dhe të fundit në kuadër të datave të lira të FIFAs para Kampionatit Botëror Rusia 2018.

GRUPET E BOËRORIT, RUSIA 2018

Vetë azzurrët nuk janë kualifikuar në Botëror, ndërsa selektori i ri i tyre, Roberto Mancini ka arritur që të merr të tre rezultatet në tre miqësoret e fundit.

Pas fitores ndaj Arabisë Saudite më 28 maj (2-1, Balotelli 21’, Belotti 68’ - 72’ Al Shehri) dhe humbjes nga Franca 3-1 më 1 qershor (Umtiti 8’, Griezmann 29’, Dembele 63’ - Bonucci 36’) italianët kanë barazuar me një ekip që nuk ka arritur Botërorin.

Insigne & Zaza celebration Italy

Epërsinë e fituar nga Simone Zaza (67’, 1-0) mbrëmë, pas kartonit të kuq të Domenico Criscitos (69’), e ka anuluar zëvendësuesi i Holandës, Nathan Ake, me golin e shënuar 2 minuta para fundit të takimit, 1-1.

GRUPET, LIGA E KOMBEVE

Në përgjithësi, italianët kanë marrë sinjale pozitive nga loja e Mancinit me ekipin dhe kështu presin që pas zhgënjimit të madh me moskualifikim për në Botëror, të nisin mbarë ciklin e parë të Ligës së Kombeve, në shtator të kësaj vere.

THE SUN

Hazard dhe De Gea, arsyeja e largimit të Zidanit

Foto: RealMadrid/fb

4 Qershor, 2018 @21:23

Një shkrim i botuar në britaniken The Sun pohon se një natë para...

VENDIMI I UEFAs

Pep suspendohet për 2 ndeshje në Champions

4 Qershor, 2018 @18:34

Trajneri i Manchester Cityt, Josep Guardiola, është suspenduar për...

23-shja e ZVICRËS

Zvicra me 4 shqiptarë, Mehmedi mbetet jashtë

Foto: football.ch

4 Qershor, 2018 @15:23

Përfaqësuesja e Zvicrës do të udhëtojë për në Rusi me 4...

GJERMANIA NË BOTËROR

Nuk ka vend për Sanen në Botëror

REUTERS/Arkiv

4 Qershor, 2018 @11:53

Se çfarë konkurrence është në reprezentacionin e Gjermanisë...

BELGJIKA

Januzaj në listën zyrtare për Botëror

Foto: manutd.com/arkiv

4 Qershor, 2018 @11:04

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj, pas një kohe jo...

TRAJNERI I DERITASHËM I LIRISË

Shkëmbi zyrtarizohet në Superiore

BOROZANI/ D. S.

4 Qershor, 2018 @10:44

Pas një stinori të kaluar tejet mirë te Liria e Prizrenit, ku...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Ronaldo

3 Qershor, 2018 @21:30

Nëse mbahet në mend diçka tek futbollistët brazilian, pos artit...

TAHIR BATATINA

Largohet pas 5 vitesh

3 Qershor, 2018 @18:22

Trajneri i deritashëm i Llapit, Tahir Batatina, nuk do të jetë në...

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @16:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

SHQIPËRIA - UKRAINA

4 gola të pranuara, në humbjen e tretë me radhë

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @16:48

Pas disfatës nga Norvegjia dhe Kosova, Shqipëria e drejtuar nga...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Shqipëria-Ukraina

Foto: FSHF/fb

3 Qershor, 2018 @13:29

Janë publikuar 11-shet startuese për Shqipërinë dhe Ukrainën,...

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 Maj, 2018 @20:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare...

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @20:44

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli...

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 Maj, 2018 @18:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve