Të gjitha lajmet

KONFIRMOHET

Maqedoni - Shqipëri luhet në Strumicë

Maqedoni - Shqipëri luhet në Strumicë

1 Korrik, 2017 @10:29

Pas kërkesës nga Federata Maqedonase e Futbollit, ndeshja e 5 shtatorit mes Maqedonisë dhe Shqipërisë nuk do të luhet në Shkup por do të luhet në stadiumin e qytetit të Strumicës.

Kërkesa e bërë nga Federata Maqedonase u pranua nga UEFA, ndërsa konfirmimi zyrtar për këtë ndryshim të stadiumit u bë sot pikërisht nga kjo federatë.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Grupit G të kualifikimeve drejt kampionatit botëror ‘Rusia 2018’.

CHAMPIONS LEAGUE

Trepça ‘89 vs. Vikingur, konfirmohen çmimet e biletave

30 Qershor, 2017 @21:22

Pak ditë para ndeshjes kthyese të Trepçës ‘89 ndaj Vikingurit,...

SUPERLIGA

Lojtarët aktual, Vllaznia iu vazhdon kontratat

30 Qershor, 2017 @21:12

Pas njoftimit të opinionit me përforcimet, sot Vllaznia e...

TRANSFER

Liria përforcohet me sulmuesin e Feronikelit

30 Qershor, 2017 @16:47

Përmes një konfirmimi zyrtar, Liria ka njoftuar opinionin me...

NË SHKUP

Asani prej Shkupit në Rumani

KF Shkupi falenderoi "Bujën" për kontributin e tij dhënë ekipit

30 Qershor, 2017 @15:06

Mesfushori i KF Shkupit, Bujamin Asani, ka arritur marrëveshje me...

NË PODUJEVË

Llapi nis përgatitjet nesër

30 Qershor, 2017 @14:51

Stinori i ri 2017/18 për finalistin e Kupës së Kosovës, pas një...

PORTIERI I NJOHUR

Kushtrim Mushica te Vëllaznimi?!

Kushtrim Mushica, pritet të jetë pjesë e Vëllaznimit në 2017/18/ BOROZANI/ Erdis Driza

30 Qershor, 2017 @14:37

Portieri i njohur dhe me përvojë, Kushtrim Mushica, pritet të...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018