Të gjitha lajmet

KONFIRMOHET

Maqedoni - Shqipëri luhet në Strumicë

Maqedoni - Shqipëri luhet në Strumicë

1 Korrik, 2017 @9:29

Pas kërkesës nga Federata Maqedonase e Futbollit, ndeshja e 5 shtatorit mes Maqedonisë dhe Shqipërisë nuk do të luhet në Shkup por do të luhet në stadiumin e qytetit të Strumicës.

Kërkesa e bërë nga Federata Maqedonase u pranua nga UEFA, ndërsa konfirmimi zyrtar për këtë ndryshim të stadiumit u bë sot pikërisht nga kjo federatë.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Grupit G të kualifikimeve drejt kampionatit botëror ‘Rusia 2018’.

CHAMPIONS LEAGUE

Trepça ‘89 vs. Vikingur, konfirmohen çmimet e biletave

30 Qershor, 2017 @20:22

Pak ditë para ndeshjes kthyese të Trepçës ‘89 ndaj Vikingurit,...

SUPERLIGA

Lojtarët aktual, Vllaznia iu vazhdon kontratat

30 Qershor, 2017 @20:12

Pas njoftimit të opinionit me përforcimet, sot Vllaznia e...

TRANSFER

Liria përforcohet me sulmuesin e Feronikelit

30 Qershor, 2017 @15:47

Përmes një konfirmimi zyrtar, Liria ka njoftuar opinionin me...

NË SHKUP

Asani prej Shkupit në Rumani

KF Shkupi falenderoi "Bujën" për kontributin e tij dhënë ekipit

30 Qershor, 2017 @14:06

Mesfushori i KF Shkupit, Bujamin Asani, ka arritur marrëveshje me...

NË PODUJEVË

Llapi nis përgatitjet nesër

30 Qershor, 2017 @13:51

Stinori i ri 2017/18 për finalistin e Kupës së Kosovës, pas një...

PORTIERI I NJOHUR

Kushtrim Mushica te Vëllaznimi?!

Kushtrim Mushica, pritet të jetë pjesë e Vëllaznimit në 2017/18/ BOROZANI/ Erdis Driza

30 Qershor, 2017 @13:37

Portieri i njohur dhe me përvojë, Kushtrim Mushica, pritet të...

SELEKTORI I RI

Në korrik, kuptohet zëvendësuesi i De Biasit

22 Qershor, 2017 @16:58

Federata e Futbollit të Shqipërisë, ka bërë të ditur sot...

GIANNI DE BIASI

De Biasi konfirmon largimin

13 Qershor, 2017 @12:25

Përzgjedhësi i kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, ka bërë...

KOLUMNE

Pas humbjes nga Turqia

Fotografitë: FFK

13 Qershor, 2017 @8:34

Hendbollistet kanë siguruar rrethin e dytë të kualifikimeve për...

KUALIFIKIMET PËR BOTËROR 2018

Pas Brazilit, edhe Irani siguron Botërorin “Rusia 2018”

13 Qershor, 2017 @5:08

Përfaqësuesja e Iranit në futboll, është bërë ekipi i dytë...

FATIH TERIM

Terim: Fitore jo e lehtë. Festë në Prizren? Jemi vëllezër!

BOROZANI/ G. P.

11 Qershor, 2017 @22:55

Pas përzgjedhësit të Kosovës, Albert Bunjaki, në konferencë...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018