Të gjitha lajmet

S'KA BILETA

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

Foto: gol.mk

Maqedonia-Kosova, pa shikues!!!

10 Gusht, 2017 @16:14

Përmes një njoftimi nga Federata e Basketbollit të Maqedonisë (MKF), që u transmetua nga mediat e atjeshme sot, është bërë e ditur se ndeshja parakualifikuese ndërmjet Maqedonisë dhe Kosovës do të zhvillohet pa shikues, saktësisht nuk do të ketë bileta në shitje.

Arsyetimi i MKF-së ka qenë se për shkaqe sigurie nuk do të ketë shitje të biletave për këtë ndeshje dhe ky vendim është marrë në konsultim me autoritetet kompetente.

SHIKO: Orarin e ndeshjeve dhe TABELAT

Kosova kishte mposhtur Maqedoninë në përballjen e parë kualifikuese të zhvilluar në Prishtinë, ku rol të rëndësishëm luajtën edhe adhuruesit që kishin mbushur Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve.

E derisa Maqedonia në anën tjetër nuk ka përkrahje thuajse fare nga publiku i saj, ‘Dardanët’ pritej të mbushnin edhe “Boris Trajkovski Arenën” - por tani gjërat ndryshuan.

Bile, portali maqedonas Ekipa ka bërë të ditur se MKF ia ka frikën publikut kosovar që do të mbush palestrën me më shumë adhurues për Kosovën sesa që kanë vendasit në mes të Shkupit.

Ndeshja Maqedonia-Kosova zhvillohet më 12 gusht në Shkup.

EURO U-16/ DIV B

Kosova U16 sot nis europianin

10 Gusht, 2017 @10:00

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës në konkurrencën e meshkujve është...

OPINION

Këmbët e ngathta të Talinit

Fotografitë: fiba.com

10 Gusht, 2017 @9:20

Në ndeshjen e dytë të parakualifikimeve për Botërorin e 2019-s...

SPANJA

Sergio Llull mbetet jashtë Eurobasket 2017

10 Gusht, 2017 @9:11

Spanja do të mbetet pa yllin Sergio Llull në Eurobasket 2017. Në...

PAS NDESHJES

Kastrati: Optimist para ndeshjes me Maqedoninë

9 Gusht, 2017 @22:26

Përveç trajnerit Greenberg, pas humbjes foli edhe Erjon Kastrati,...

PAS NDESHJES

Greenberg: Urime Estonisë, fokusohemi te Maqedonia

9 Gusht, 2017 @22:21

Pas humbjes ndaj Estonisë, deklaratë dha Brad Greenberg,...

HOLANDA - SHQIPËRIA

Shqipëria humb edhe ndeshjen e dytë

9 Gusht, 2017 @21:53

Pas humbjes nga Austria në ndeshjen e parë në Tiranë, Shqipëria...

ESTONIA - KOSOVA

Kosova e pafuqishme ndaj Estonisë

Foto: FBK

9 Gusht, 2017 @19:13

Pas fitores ndaj Maqedonisë, Kosova është mposhtur në ndeshjen e...

LIVE: ESTONIA - KOSOVA

Pas 20 minutave, Estonia në epërsi dyshifrore

Foto: FBK

9 Gusht, 2017 @18:14

Një ndeshje që nisi shumë mirë për Kosovën, e cila krijoi një...

FIBAWC

Pesëshet e para: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @17:25

Janë publikuar pesëshet startuese të Estonisë dhe të Kosovës. ...

TRANSMETIMI

Livestream: Estonia - Kosova

9 Gusht, 2017 @16:46

Ndeshjen Estonia - Kosova, mund ta shikoni te linku i mëposhtëm: ...

NIKE FIBA WORLD RANKING

Kosova e 96-ta në FIBA renditjen botërore

11 Tetor, 2017 @19:58

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll, pas suksesit të arritur...

DEL VENDIMI I KOMISIONIT

Suspendohet Drilon Hajrizi

BOROZANI/D.S.

5 Tetor, 2017 @12:59

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka publikuar vendimin e...

FRANCA

€2 milionë në humbje, kërkon ndërrim orari nga FIBA

Foto: fiba.com

21 Shtator, 2017 @22:25

Federata e Basketbollit të Francës, ka kërkuar nga FIBA që të...

NGA KONFERENCA

FIBA pranon projektin me 2813 ulëse, nëse bëhet para 2 nëntorit

Foto: FBK

21 Shtator, 2017 @14:51

Këshilltari i Sekretarit Gjeneral të FIBAs, Lubomir Kotleba, në...

ZYRTARE

Kroacia emëron përzgjedhësin e ri

18 Shtator, 2017 @17:50

Pas shkarkimit të Aleksandar Petrovicit, me të cilin Kroacia u...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019