Të gjitha lajmet

REAL - VALENCIA

Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

29 Prill, 2017 @17:06

Real Madrid
Valencia
Real Madrid 2 : 1 Valencia
C.Ronaldo 27', Marcelo 86' D.Parejo 82'

Santiago Bernabeu
Marcelo shpëton Realin, presioni te Barça

Pak ditë para sfidës gjysmëfinale ndaj Atletico Madridit në Champions League, Real Madridi ka shënuar një fitore me shumë vuajtje por tepër të rëndësishme ndaj Valencias në shtëpi.

Epërsia madrilene erdhi me golin e Cristiano Ronaldos, i cili shënoi me kokë pas krosimit milimetrik të Carvajalit nga krahu i djathtë. Më pas, Ronaldo e shpërdoroi një penallti në pjesën e dytë, penallti e cila mund t’i kushtonte Realit po të mos ishte për Marcelon, i cili shënoi një gol fantastik pak minuta para fundit, me mysafirët që pak më herët e kishin gjetur barazimin nga gjuajtja e lirë e Parejos.

Kjo fitore e ngrit në krye Real Madridin dhe presioni bie te Barcelona, e cila sonte luan derbin e Katalunisë ndaj Espanyolit. Nëse Barcelona fiton, del në krye falë golaverazhit, mirëpo Reali ka një ndeshje të mbetur.

TABELA AKTUALE LA LIGA

RAHOVECI-BALLKANI

Rahoveci mposht Ballkanin, shton shpresat

29 Prill, 2017 @16:14

Rahoveci ka shënuar fitore aq shumë të kërkuar sot ndaj Ballkanit...

GJILANI - FERONIKELI

Feronikeli mposhtet, Trepça ‘89 pranë titullit

29 Prill, 2017 @16:09

Me rezultat 1-0 është mbyllur takimi i luajtur sot mes Gjilanit e...

LLAPI-LIRIA

Llapi fut Lirinë në telashe barazhi

29 Prill, 2017 @15:45

Pas pjesës së parë të kaluar pa gola, Llapi me fillim të pjesës...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Real-Valencia

29 Prill, 2017 @14:41

Në ora 16e15 nis përballja e radhës në La Liga, ndërmjet Real...

SOCIEDAD-GRANADA

4 trajnerë për stinor dhe bien nga La Liga

29 Prill, 2017 @14:32

Real Sociedad i ka dhënë fund mbijetesës 5 vjeçare të Granadës...

TIRANA - PARTIZANI

Sukaj vendos derbin, Partizani në krye

28 Prill, 2017 @19:54

Me fitoren e Partizanit është mbyllur derbi ‘i zjarrtë’ i...

SEVILLA NJOFTON

Sampaoli zyrtarisht te Argjentina

26 Maj, 2017 @14:16

Skuadra e La Ligas, Sevilla, ka bërë të ditur pak më parë edhe...

EL MUNDO DEPORTIVO

Verratti ‘i hapur’ për Barcelonën

26 Maj, 2017 @9:37

Mesfushori italian i Paris St Germainit, Marco Verratti, është...

ESPANYOL

Pas huazimit, blejnë Piattin

24 Maj, 2017 @12:48

I kaloi një vjet si huazim nga Valencia në Espanyol, ndërsa këta...

DERI NË VERË 2024

Koke, ‘përjetësisht’ i Atleticos

24 Maj, 2017 @12:26

Mesfushori i Spanjës dhe i Atletico Madridit, Jorge Resurreccion...

EL MUNDO DEPORTIVO

Valverde i Barcelonës!

24 Maj, 2017 @12:06

Trajneri i deritashëm i Athletic Bilbaos, Ernesto Valverde, pas...

Të gjitha lajmet nga La Liga