Të gjitha lajmet

MARIANO FERREIRA

Mariano lë Sevillën për Galatasarayin

Mariano lë Sevillën për Galatasarayin

12 Korrik, 2017 @7:48

Për krahun e djathtë të Sevillës, Mariano Ferreira, Galatasaray ka bërë të ditur se ka paguar 4.4 milionë euro dëmshpërblim në drejtim të klubit spanjoll dhe tashmë pritet zyrtarizimi i tij si lojtar i ri i gjigandit nga Stambolli.

Njoftimin e ka dhënë NTV Spor, ndërsa rroga e brazilianit do të jetë 2.2 milionë euro për stinor.

Në stinorin e fundit, Mariano, ka zhvilluar 43 ndeshje me Sevillën në të gjitha garat, duke dhënë edhe 4 asistime për bashkëlojtarët. Futbollisti 31 vjeç, para se të vinte në Sevilla, ka luajtur për 5 stinorë në Bordeaux dhe para asaj në Fluminese.

S'LËVIZ

Donnarumma vazhdon me Milanin

11 Korrik, 2017 @19:42

Portieri i shumë përfolur sivjet në tregun veror, ka mbetur te...

DOUGLAS COSTA

Nesër në teste mjekësore te Juventus

11 Korrik, 2017 @14:47

Futbollisti i Bayern Munchenit, Douglas Costa, shpejt pritet të...

SKËNDERBEU

Sonte nisen për Kazakistan

11 Korrik, 2017 @14:27

Skënderbeu ka zhvilluar stërvitjet e fundit sot në Gongoren...

JAMES RODRIGUEZ

Zyrtare: James te Bayern

11 Korrik, 2017 @12:41

Derisa emri i tij përflitej si një kalim i mundshëm në Premier...

ARSENAL

Wenger: Sanchez s’ka kërkuar të largohet

11 Korrik, 2017 @10:25

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, i ka bërë të ditur mediave se...

RAUNDI II KUALIFIKUES

4 duele sot

11 Korrik, 2017 @10:08

Katër duelet e para të kualifikimeve të raundit të dytë të...

NË ATHINË

Hasi kërkon sprint nga lojtarët e tij

11 Korrik, 2017 @8:34

Trajneri gjakovar, Besnik Hasi, pasi që nënshkroi me Olympiacosin e...

ARMANDO SADIKU

Sadiku në elitën greke?!

11 Korrik, 2017 @8:13

Kampioni i shumëfishtë i Greqisë, Panathinaikos, ka shprehur së...

MEDIA

Seedorf - Duka, drekë në Durrës

Clarence Seedorf, holandezi i famshëm - mund të bëhet përzgjedhës i ri i Shqipërisë/ REUTERS/ Arkiv

11 Korrik, 2017 @7:50

Derisa dje u përfol për Filippo Inzaghin si përzgjedhës që nuk...

NË PRIZREN

Liria prezenton 4 përforcime nga Shqipëria

10 Korrik, 2017 @17:39

Liria që ditë më parë ka emëruar trajner Blendi Shkëmbin,...

ZYRTARE

Arda Turan huazohet në Superligën turke

13 Janar, 2018 @12:26

Pas shumë ditëve me spekulime, tashmë vjen edhe zyrtarizimi nga...

5 PËR FUNDJAVË!

5 për fundjavë, ndeshjet për të mos u humbur!

Foto: O.K për Borozani.com

12 Janar, 2018 @20:13

1. Sheffield United – Sheffield Wednesday (e premte, ora 15n9)...

TËRHIQET SHORTI

Çerekfinalet e Copa del Rey

12 Janar, 2018 @16:16

Janë përcaktuar çiftet çerekfinale të Copa del Rey sot, ndërsa...

YERRY MINA

Kolumbiani i parë në histori të Barcelonës

11 Janar, 2018 @0:23

Qendërmbrojtësi 23 vjeçar i Kolumbisë, Yerry Mina, është lojtar...

COPA DEL REY

Real barazon, por kalon tutje

Foto: mundodeportivo

10 Janar, 2018 @23:25

Skuadra e Segunda Divisionit spanjoll, Numancia, ka arritur t’i bëj...

Të gjitha lajmet nga La Liga