Të gjitha lajmet

BELGJIKA - JAPONIA

Martinez shah-mat ndaj super-samurajëve

Martinez shah-mat ndaj super-samurajëve

2 Korrik, 2018 @21:01

Belgjika
Japonia
Belgjika 3 : 2 Japonia
J. Vertonghen 69', M. Fellaini 74', N. Chadli 90'+4 48' G. Haraguchi, 52' T. Inui

Rostov Arena, Rostov na Donu.
Martinez shah-mat ndaj super-samurajëve

Njëra ndër ndeshjet më të mira të Boërorit Rusia 2018. Pas pjesës së parë të kryer pa gola, dy ekipet më sulmuese deri tash në kampionat, treguan super ndeshje në pjesë të dytë të saj për përfundimtaren 3-2 në të mirë të Belgjikës, që arriti çerekfinalen dhe do t’i del përballë Brazilit aty.

Japonia

Japonia avancoi përmes Genki Haraguchit me të nisur pjesa e dytë, ndërsa 4 minuta më vonë Takashi Inui me goditje nga distanca ngriti epërsinë në 0-2 për samurajët.

Japan

Belgjika u hodh e tëra në sulm, ndërsa goli nuk erdhi, derisa reagoi selektori Roberto Martinez. Ai nxorri nga loja Dries Mertensin dhe Yannick Carrascon për të futur në lojë Marouane Fellainin dhe Nacer Chadlin, minuta 65.

RRUGA DREJT FINALES

Jan Verthongen me një gol të çuditshëm me kokë uli disavantazhin në 1-2 (69’), ndërsa shpejt pas kësaj zëvendësuesi Fellaini barazoi në 2-2.

Chadli

E krejt në fund, pas një kundërsulmi të shpejt, ka qenë zëvendësuesi tjetër, Chadli që shënoi për fitoren belge, 3-2.

Belgium

Zhgënjim i madh për Japoninë, derisa ishin orët e para të ditës në Tokio, në këtë kohë; e në anën tjetër Belgjika tash e tutje do të kërkojë gjysmëfinalen në duel ndaj Brazilit.

Belgium vs Japan

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Japonia

2 Korrik, 2018 @17:40

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

BRAZILI - MEKSIKA

Brazili s’lejon befasi

2 Korrik, 2018 @16:48

Çerekfinalisti i pestë i Botërorit të Rusisë është Brazili. ...

11-SHET

Formacionet: Brazili - Meksika

2 Korrik, 2018 @13:50

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Meksikës....

DITARI RUS (15)

Dita e zëvendësimeve

Dhoma e VAR-it/ Foto: GoogleImages

2 Korrik, 2018 @12:31

Zhvillimi i teknologjisë ka perfeksionuar këtë Kupë të Botës...

BEHAR MALIQI

Llapi shton përvojë me Maliqin

BOROZANI/ Arkiv

2 Korrik, 2018 @10:27

Njëri ndër mesfushorët më me përvojë në Superligë të...

MOHAMED SALAH

Edhe 5

2 Korrik, 2018 @9:16

Pas përfundimit të stinorit në Premier League, pyetja më së...

KROACIA - DANIMARKA

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

Foto: FIFA/fb/tw

1 Korrik, 2018 @21:33

Dy golat më të shpejt të Botërorit i shënuan, por pas kësaj...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Danimarka

1 Korrik, 2018 @18:02

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të...

SPANJA - RUSIA

Befasia e radhës, Rusia eliminon Spanjën pa ide

Fotot: FIFA/fb

1 Korrik, 2018 @16:58

Tashmë mbajtja e tepërt e topit dhe loja me te pa konkretizuar...

JAVIER MASCHERANO

Zyrtarisht pensionohet nga Argjentina

1 Korrik, 2018 @16:26

Pas eliminimit nga Kupa e Botës kundër Francës, lojtari i...

11-SHET

Formacionet: Belgjika - Japonia

2 Korrik, 2018 @17:40

Janë publikuar formacionet startuese të Belgjikës dhe të...

BRAZILI - MEKSIKA

Brazili s’lejon befasi

2 Korrik, 2018 @16:48

Çerekfinalisti i pestë i Botërorit të Rusisë është Brazili. ...

11-SHET

Formacionet: Brazili - Meksika

2 Korrik, 2018 @13:50

Janë publikuar formacionet startuese të Brazilit dhe të Meksikës....

DITARI RUS (15)

Dita e zëvendësimeve

Dhoma e VAR-it/ Foto: GoogleImages

2 Korrik, 2018 @12:31

Zhvillimi i teknologjisë ka perfeksionuar këtë Kupë të Botës...

KROACIA - DANIMARKA

Kroacia përpara, pas dramës në penallti

Foto: FIFA/fb/tw

1 Korrik, 2018 @21:33

Dy golat më të shpejt të Botërorit i shënuan, por pas kësaj...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018