Të gjitha lajmet

FRANCA - ARGJENTINA

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

30 Qershor, 2018 @16:53

Franca
Argjentina
Franca 4 : 3 Argjentina
A. Griezmann (P), 13', B. Pavard 57', K. Mbappé 64', 68' 41' Á. Di María. 48' G. Mercado, 90' S. Agüero

Kazan Arena, Kazan.
Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën
Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën
Mbappe show, Franca rrënon Argjentinën

Me një paraqitje maestrale të tinejxherit, Kylian Mbappe, Franca ka eliminuar finalistin e Botërorit të fundit, Argjentinën, duke e mposhtur 4-3.

Ndeshja ka qenë e jashtëzakonshme, derisa Franca kaloi heret në epërsi, kur Mbappe në një kundërsulm të shpejt u rrënua në zonë, që çoi në penallti.

France vs Argentina

Antoine Griezmann shënoi nga penalltia për 1-0.

Argjentina nisi organizimet për të barazuar dhe e arriti pas një goditjeje fantastike të Angel Di Marias, 4 minuta para fundit të pjesës së parë, 1-1. Hugo Lloris ishte i pafuqishëm në këtë rast, nga goditja e Di Marias.

RRUGA DREJT FINALES

Me të filluar pjesa e dytë Argjentina avancoi. Topin e dëbuar pas kornerit argjentinas e kapi Lionel Messi që shutoi drejt portës, ndërsa Gerardo Mercado e devijoi për 2-1 në të mirë të Argjentinës.

France vs Argentina

Pas kësaj, në fushë foli fuqia franceze. Ka qenë mbrojtësi i krahut Benjamin Pavard që me goditje nga jashtë ka gjetur portën për të barazuar 2-2.

France vs Argentina

E dalldisjen e mbrojtjes argjentinase e ka shfrytëzuar terminatori Mbappe, që me dy gola, fuqishëm, ka çuar Francën në epërsi 4-2.

France vs Argentina

Në minutat shtesë ka qenë Sergio Aguero që uli epërsinë franceze në një gol, duke shënuar për 4-3. Derisa Argjentina merr biletën kthyese për në shtëpi, Franca pret fituesin e ndeshjes Urugaj-Portugalia në çerekfinale.

France vs Argentina

France vs Argentina

VALON BERISHA

Para zyrtarizimit

Foto: Lazio/fb

30 Qershor, 2018 @16:02

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës dhe i Salzburgut, Valon...

MALMO

Rivali i Dritës, me dy shqiptarë në ekip

30 Qershor, 2018 @15:01

Malmo, kampioni i Suedisë, që është rivali i radhës i Dritës...

11-SHET: FRANCA - ARGJENTINA

Formacionet: Franca -  Argjentina

30 Qershor, 2018 @13:48

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të së...

UEFA FUTSAL

Feniks organizator i “Main Round”

30 Qershor, 2018 @10:42

Klubi i futsallit, FC Feniks nga Drenasi e ka fituar nga UEFA...

HISTORIKE NGA DRITA

Drita “kampione” e fazës preliminare e Ligës së Kampionëve

29 Qershor, 2018 @21:55

Kampionia e Kosovës ka shënuar fitore të madhe sot, duke u bërë...

JUGKOREANI

Prej Botërorit në Premier Ligë

29 Qershor, 2018 @18:59

Kapiteni i reprezentacionit të Koresë Jugore, Ki Sung Yueng,...

FORMACIONET E FINALES PRELIMINARE

11-shet: Lincoln - Drita

29 Qershor, 2018 @18:54

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga trajneri i Lincolnit, Yiyi...

GRUPI G: PANAMAJA-TUNIZIA

Khazri me gol e asist, sjell fitoren

Foto: FIFA/Squawka

28 Qershor, 2018 @21:28

Tunizia shkon në shtëpi duke festuar fitoren ndaj Panamasë 2-1...

GRUPI G: ANGLIA-BELGJIKA

Januzaj me supergol, njofton anglezët me humbje

Fotot: FIFA/Squawka

28 Qershor, 2018 @20:56

Në duelin që vendosi fituesin e Grupit G, ndërmjet Anglisë dhe...

EUROPA - PRISHTINA

Goli si mysafir jep shpresë

28 Qershor, 2018 @18:50

Prishtina ka shënuar barazimin e parë në një garë të UEFA-së...

11-SHET: FRANCA - ARGJENTINA

Formacionet: Franca -  Argjentina

30 Qershor, 2018 @13:48

Janë publikuar 11-shet startuese të përballjes së parë të së...

GRUPI G: PANAMAJA-TUNIZIA

Khazri me gol e asist, sjell fitoren

Foto: FIFA/Squawka

28 Qershor, 2018 @21:28

Tunizia shkon në shtëpi duke festuar fitoren ndaj Panamasë 2-1...

GRUPI G: ANGLIA-BELGJIKA

Januzaj me supergol, njofton anglezët me humbje

Fotot: FIFA/Squawka

28 Qershor, 2018 @20:56

Në duelin që vendosi fituesin e Grupit G, ndërmjet Anglisë dhe...

11-SHET: PAN - TUN

Formacionet zyrtare: Panama-Tunizia

28 Qershor, 2018 @18:40

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes ndërmjet Panamsë dhe...

FORMACIONET ZYRTARE: ANG - BEL

Yjet pushojnë, Januzaj starton

28 Qershor, 2018 @18:30

Janë publikuar 11-shet startuese për përballjen që do të vendos...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018