Të gjitha lajmet

DARUSSAFAKA - REAL MADRID @ GAME 4

Mbretërit në Final Four

Foto:euroleague.net

Mbretërit në Final Four

28 Prill, 2017 @20:58

Darussafaka Dogus
Real Madrid
Darussafaka Dogus 78 : 89 Real Madrid
Brad Wanamaker 25 pikë Sergio Llull 17 pikë

Real Madridi, i cili e mposhti Darussafakën në ndeshjen e katërt të serisë me rezultat 89-78, arriti të kualifikohet në Final Four.

a

Pesë lojtarë te Reali, shënuan pikë dyshifrore, derisa më i miri ishte Sergio Llull me 17 pikë të shënuara.

Në anën tjetër, Brad Wanamaker shtoi 25 pikë për Darusafakën, por e pamjaftueshme ishte kjo performancë.

SKEMA E PLAY OFFIT

Real Madridi në Final Four do të përballet me Fenerbahçen.

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVIII

28 Prill, 2017 @11:29

Pesëshja e javës së fundit të stinorit të rregullt të...

GRIZZLIES - SPURS @ GAME 6

Leonard e Parker dërgojnë Spursin në gj’finale

Foto:nba.com

28 Prill, 2017 @8:33

Seria ndërmjet San Antonio Spurs dhe Memphis Grizzlies, përfundoi...

SPECIALE nga STINORI 2016/17

Stinori i rregullt, më i mirë i Bashkimit

BOROZANI/ A. P.

28 Prill, 2017 @8:06

Në stinorin e dytë të pjesëmarrjes në Ligën Ballkanike dhe në...

BUCKS - RAPTORS @ GAME 6

Toronto në gj’finale, i del në rrugë kampionit

Foto: nba.com

28 Prill, 2017 @7:58

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, në ndeshjen e gjashtë të...

YLLI-VËLLAZNIMI

Ylli fiton, Vëllaznimi përshëndetet nga Superliga!

27 Prill, 2017 @22:14

Sonte kanë pasur rastin e fundit, që përmes një befasie të...

DARUSSAFAKA - REAL @ GAME 3

Real Madridi revanshohet, një hap larg Final Fourit

Foto: eurleague.net

26 Prill, 2017 @21:19

“Borxhin” e mbetur në ndeshjen e dytë të serisë në Madrid,...

EFES - OLYMPIACOS @ GAME 3

Efesi triumfon dhe merr avantazhin

26 Prill, 2017 @19:28

Me fitoren e vendasve është mbyllur ndeshja e tretë e serisë mes...

KOLUMNE

CSKA-ja e sigurt në Final-Four, Fenerbahçeja me përmbysje dhe rekorde

Fotografitë: euroleague.net

26 Prill, 2017 @11:28

Fenerbahçeja bëhet ekipi i parë që pa avantazh fushe në playoff...

PANATHINAIKOS

Anulon aeroplanin, me autobus në shtëpi!

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2017 @10:46

Pas deklasimit nga Fenerbahçe, me rezultat 3-0 në seri, kryetari i...

BASKONIA - CSKA @ GAME 3

Edhe kampioni në Final Four

euroleague.net

25 Prill, 2017 @22:09

Pas nënkampionit të Euroligës Fenerbahçes, edhe kampioni aktual...

Të gjitha lajmet nga Euroleague