Të gjitha lajmet

KOSOVA-TURQIA

Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

11 Qershor, 2017 @22:24

Kosova
Turqia
Kosova 1 : 4 Turqia
A. Rrahmani 22' 6' V. Şen, 31' C. Ünder, 60' B. Yılmaz, 82' O. Tufan

Loro Boriçi, Shkodër
Mbrojtja e zbehtë, Kosova mposhtet nga Turqia

Përfaqësuesja e Kosovës ka pësuar edhe për të pestën herë në Grupin I kualifikues për Kampionatin Botëror Rusia 2018.

Djelmoshat e Albert Bunjakit, përsëri kanë çaluar në mbrojtje, duke i dhënë mundësi të shënojnë turqve nga rastet minimale që i kishin për të fituar.

Në momentin kur Amir Rrahmani barazoi për Kosovën në pjesë të parë, 1-1, disi u ngjallën shpresat, por shpejt një gabim tjetër, kushtoi me gol dhe prej atëherë Kosova nuk krijoi mjaftueshëm për të bërë diçka më shumë në ndeshje.

Në pjesë të dytë, kosovarët ishin në disavantazh 1-2 dhe pësuan edhe njëherë nga Burak Yilmaz për 1-3.

Më pas, Ozan Tufan shënoi për 1-4.

Shiko: TABELAT DREJT RUSIA 2018

Pjesa e parë, e cila u mbyll 1-2, kaloi me pak raste konkrete për shënim në të dyja anët, ndërsa ishin turqit ata që e gjetën golin në dy rastet e vetme për gol, të ndihmuar nga një mbrojtje e ‘ngathtë’ e Kosovës.

p

Fillimisht me kokë shënoi Sen për 0-1 që në minutën e 6’, derisa Kosova reagoi me golin e Amir Rrahmanit gjithashtu me kokë. Gjithsesi, avantazhi i mysafirëve u rikthye, me anësorin Under që shënoi për 1-2 dhe pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat.

Në fund, Kosova mbetet me një pikë të fituar nga ndeshja e parë kualifikuese ndaj Finlandës. Ndërsa Turqia ngritet lart dhe barazohet me pikë me Ukrainën, duke vazhduar shpresën për Botëror.

p

KOSOVË - TURQI

Lëndohet Ujkani, inkuadrohet Nurkovic

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @21:54

Samir Ujkani, i cili ishte në dyshim për këtë takim por...

PP: IZRAELI-SHQIPËRIA

Shqipëria me Sadikun, drejt fitores

11 Qershor, 2017 @21:34

Shqipëria është duke udhëhequr 0-2 në Haifa të Izraelit, me...

KOSOVË - TURQI

Kosova në disavantazh pas 45 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @21:30

Pas 45 minutave lojë, rezultati shënon 1-2 në të mirë të...

KOSOVË - TURQI

Barazon Rrahmani!

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @21:09

Pas golit të pësuar, Kosova ka reaguar! Amir Rrahmani ka shënuar...

GRUPI I

Ukraina kapërcen në pozitë të dytë

11 Qershor, 2017 @21:05

Ukraina ka shënuar fitore në duelin e parë të Grupit I...

KOSOVË - TURQI

Turqia shënon pas vetëm 5 minutave

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:56

Në rrezikun e parë për gol, Turqia e ka gjetur epërsinë me golin...

KOSOVË - TURQI

Renditja e lojtarëve në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:14

Pas publikimit të formacioneve, është publikuar edhe renditja e...

KOSOVË - TURQI

Mot i mirë për lojë, futbollistët në fushë

Foto: Borozani direkt nga Shkodra

11 Qershor, 2017 @20:08

Mot shumë i mirë me mbi 20 gradë Celsius po mbizotëron në...

KOSOVË - TURQI

Fillon hyrja e ‘Dardanëve’, rritet numri i shikuesve

Foto: BOROZANi me foto drejtpërdrejt nga 'Loro Boriçi'

11 Qershor, 2017 @19:49

Ka filluar të rritet paksa numri i të pranishmëve në ‘Loro...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Izraeli-Shqipëria

11 Qershor, 2017 @19:42

Janë publikuar 11-shet e para të ndeshjes, Izraeli-Shqipëria. ...

EUROZONA: PLAYOFF PËR RUSIA 2018

Caktohen çiftet e Play-Offit për “Rusia 2018”

17 Tetor, 2017 @14:06

Janë përcaktuar çiftet e barazhit për “Rusia 2018” nga zona e...

EUROZONA: WORLD CUP PLAYOFF

Nesër shorti i barazhit për “Rusia 2018”

Suedia llogaritet si ekipi më "problematik" i vazos jobartëse

16 Tetor, 2017 @11:58

UEFA ka përcaktuar ekipet që do të futen në vazon e bartësve dhe...

HIGHLANDERS

Strachan lë Skocinë

12 Tetor, 2017 @18:36

Përzgjedhësi Gordon Strachan është ndarë me marrëveshje, me...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 Tetor, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 Tetor, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018