Të gjitha lajmet

GRUPI B: LETONIA-ZVICRA

Me 5 shqiptarë startues, Zvicra arrin 8 fitore radhazi

Foto: SFVAS

Me 5 shqiptarë startues, Zvicra arrin 8 fitore radhazi

3 Shtator, 2017 @22:37

Letonia
Zvicra
Letonia 0 : 3 Zvicra
9' A. Vaņins (AG), 54' B. Džemaili, 58' R. Rodríguez (PEN)

Stadiumi Skonto, Riga.

Përfaqësuesja e Zvicrës është shumë afër kualifikimit në Kampionatin Botëror Rusia 2018, me performancën që po tregon.

Helvetikët kanë arritur të shënojnë edhe fitoren e tetë nga tetë ndeshje të zhvilluara në Grupin B kualifikues për Botërorin Rusia 2018.

swiss

Sonte, viktimë e zviceranëve, që startuan me 5 shqiptarë (Granit Xhaka, Blerim Xhemaili, Valon Behrami, Xherdan Shaqiri dhe Admir Mehmedi) ka qenë Letonia që u mposht 0-3 në fund.

TABELAT AKTUALE DREJT RUSIA 2018

Xhemaili dështoi të shënonte një penallti, mirëpo më pas ai ndreqi gabimin duke shënuar golin e dytë dhe të sigurisë në fitoren e radhës për Zvicrën.

NDËRKOHË NË UEFA

Trajnerët e nivelit të lartë, ndajnë idetë me UEFA-në

Foto: uefa.com

3 Shtator, 2017 @21:44

Ditë më parë në Nyon të Zvicrës, në kuadër të ditëve të...

VUSHTRRIA-ONIX

Çiftgolësh i Osmanit, për fitoren e dytë me radhë

3 Shtator, 2017 @20:10

Skuadra e Vushtrrisë ka nisur mbarë misionin për rikthim në...

SAMIR UJKANI, PAS NDESHJES

Ujkani: Më kompakt, tash të shijojmë fitoren

3 Shtator, 2017 @16:41

Kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, ka vlerësuar përballjen e...

ENIS ALUSHI, PAS NDESHJES

Alushi: Një moment vendosi, kolektivisht ndeshja më e mirë

3 Shtator, 2017 @16:39

Mesfushori i përfaqësueses së Kosovës, Enis Alushi, në...

KROACIA-KOSOVA

Humbje minimale e Kosovës nga Kroacia

Foto: cropix

3 Shtator, 2017 @15:59

Përfaqësuesja e Kosovës përkundër paraqitjes së mirë të...

TALENTI

Lirim Kastrati me performancë të mirë në Kroaci

3 Shtator, 2017 @15:20

Talenti kosovar nga Hogoshti, Lirim Kastrati, në ndeshjen kundër...

PJESA E PARË: KROACIA-KOSOVA

Kosova bllok Kroacisë pas 45 minutave të para

Foto: cropix

3 Shtator, 2017 @14:55

Shumë paraqitje e kujdesshme dhe hiq disa gjysmëraste, Kosova ka...

REZULTATI I TAKIMIT

Si u morr vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova?

3 Shtator, 2017 @11:34

Mediat kroate kanë transmetuar në detaje procesin e marrjes së...

VENDIMI

Ndeshja vazhdon sot

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme që u ndërpre në minutën 21, Kroacia 0-0 Kosova/ Foto: cropix

3 Shtator, 2017 @10:02

Caktohet termini për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova. Sot...

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 Shtator, 2017 @22:27

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti...

ITALIANI KONFIRMON INTERESIMIN E KOSOVËS

Vanoli konfirmon Kosovën, në pritje

Italiani Rodolfo Vanoli, 54 vjeç, mendon për Kosovën/ Foto: sportida

31 Tetor, 2017 @21:33

Italani 54 vjeç, Rodolfo Vanoli, ka qenë shumë pak i njohur në...

HUNGARIA

Belgu merr timonin e Hungarisë

31 Tetor, 2017 @13:33

Selektori Bernd Stock, kishte kualifikuar Hungarinë pas dekadave të...

SELEKTORI SERB

I çoi në Botëror, por u shkarkua

31 Tetor, 2017 @13:30

Ka edhe gjëra të tilla. Selektori i Serbisë, Slavoljub Muslin,...

FIFA

Rritet buxheti, rriten shpërblimet për përfaqësueset

Foto: FILE

27 Tetor, 2017 @17:02

Është rritur buxheti i organizatës më të madhe të futbollit në...

RUSSIA 2018 - PLAY OFF

O’Neill publikon skuadrën për ndeshjet Play-Off

27 Tetor, 2017 @13:50

Është publikuar skuadra e Irlandës për ndeshjet e Play Off-it...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018