Të gjitha lajmet

GRUPI H: POLONIA - JAPONIA

Me anti-futboll në fund, Japonia shkon tutje

Fotot: FIFA

Me anti-futboll në fund, Japonia shkon tutje

28 Qershor, 2018 @17:05

Japonia
Polonia
Japonia 0 : 1 Polonia
59' Jan BEDNAREK

Volgograd Arena, Volgograd.

Japonia është kualifikuar si e dyta nga Grupi H për shkak të rregullës fair-play në të tetën e finales.

Edhe pse japonezët u mposhtën nga Polonia sot [këtyre të fundit nuk i duhej fitorja fare, pasi qenë eliminuar më parë] humbja e Senegalit nga Kolumbia bëri që samurajët të shkojnë [për shkak të rregullës fair-play, më pak kartona sesa Senegali].

Poland celeb

Sidoqoftë, përkundër se fituan me rregullën fair-play biletën për të tetën e finales, Japonia dhe Polonia në dhjetë minutat e fundit bën anti-futbollin, duke pasuar topin kot nëpër fushë dhe duke mos rrezikuar rezultatin që çonte Japoninë tutje.

ORARI dhe TABELA

Golin e vetëm dhe të fitores për Poloninë e shënoi mbrojtësi i Southamptonit, Jan Bednarek, pas gjuajtjes së lirë të Rafal Kurzawas.

Në fund, Kolumbia del e para nga grupi, Japonia si e dyta, ndërsa Senegali me Poloninë shkuan në shtëpi.

GRUPI H: SENEGALI - KOLUMBIA

Kolumbia si lidere, Senegalin e tradhëtojnë kartonat

Foto: UCL/fb

28 Qershor, 2018 @16:55

Me një gol të shënuar nga qendërmbrojtësi i Barcelonës, Yerry...

FORMACIONI STARTUES I PRISHTINËS

11-shja e Prishtinës ndaj Europës

Foto: prishtinafc.com

28 Qershor, 2018 @14:37

Skuadra e Prishtinës dy orë para ndeshjes ka publikuar formacionin...

DITARI RUS (13)

Shkapërderdhja gjermane

Fotot: FIFA/fb

28 Qershor, 2018 @14:19

Epo, kaq ishte për gjermanët.  PA IDE Ekip pa ide, pa lider,...

11-SHET

Formacionet: Senegali - Kolumbia

28 Qershor, 2018 @13:59

Janë publikuar formacionet startuese të Senegalit dhe të...

11-SHET

Formacionet: Japonia - Polonia

28 Qershor, 2018 @13:56

Janë publikuar formacionet startuese të Japonisë dhe të...

DUELI I EUROPALIGËS

Këtu mund ta ndiqni direkt Europa-Prishtina

Fotot: prishtinafc.com

28 Qershor, 2018 @13:52

Pas udhëtimit 21 orësh të Prishtinës dhe arritjes së ekipit në...

VENDOSIN KARTONAT

A do të kalkulojnë Anglia e Belgjika?

28 Qershor, 2018 @10:58

Rast unik në Rusia 2018 deri tash. Anglia dhe Belgjika janë duke...

GRUPI E: ZVICRA - KOSTA RIKA

Zvicra me pikën e nevojshme për kualifikim

Fotot: FIFA/twitter

27 Qershor, 2018 @21:35

Duke mos u varur fare nga ndeshja tjetër që zhvillohej në të...

GRUPI E: SERBIA - BRAZILI

Brazili dërgon Serbinë në shtëpi

27 Qershor, 2018 @21:22

Brazili duke e mposhtur Serbinë me rezultat 2-0, arriti të...

11-SHET

Formacionet: Zvicra - Kosta Rika

27 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Zvicrës dhe të Kosta...

GRUPI H: SENEGALI - KOLUMBIA

Kolumbia si lidere, Senegalin e tradhëtojnë kartonat

Foto: UCL/fb

28 Qershor, 2018 @16:55

Me një gol të shënuar nga qendërmbrojtësi i Barcelonës, Yerry...

DITARI RUS (13)

Shkapërderdhja gjermane

Fotot: FIFA/fb

28 Qershor, 2018 @14:19

Epo, kaq ishte për gjermanët.  PA IDE Ekip pa ide, pa lider,...

11-SHET

Formacionet: Senegali - Kolumbia

28 Qershor, 2018 @13:59

Janë publikuar formacionet startuese të Senegalit dhe të...

11-SHET

Formacionet: Japonia - Polonia

28 Qershor, 2018 @13:56

Janë publikuar formacionet startuese të Japonisë dhe të...

VENDOSIN KARTONAT

A do të kalkulojnë Anglia e Belgjika?

28 Qershor, 2018 @10:58

Rast unik në Rusia 2018 deri tash. Anglia dhe Belgjika janë duke...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018