Të gjitha lajmet

ANGLIA PUBLIKON LISTËN

Me Arnoldin drejt Botërorit

Me Arnoldin drejt Botërorit

16 Maj, 2018 @14:50

Mbrojtësi i Liverpoolit, i paftuar ndonjëherë në kombëtaren seniore, Trent Alexander - Arnold, ka marrë ftesë nga selektori Gareth Southgate për të qenë pjesë e 23-shes në Botërorin “Rusia 2018”.

Portieri Joe Hart, mesfushori Jack Wilshere dhe Ryan Bertrand - nuk janë përfshirë në reprezentacion, ndërsa Southgate në konferencë për shtyp gjatë prezentimit të emrave të ftuar ka thënë se kjo skuadër jep motiv për të qenë të emocionuar në pritje.

Sulmi anglez do të ketë në përbërje Jamie Vardy, Marcus Rashford, Raheem Sterling, Danny Welbeck dhe Harry Kane, ndërsa lista rezervë e Southgate-it, që mund të hyjë në punë në rast të lëndimit të ndonjërit nga 23-shja para 4 qershorit përfshin: Tom Heaton dhe James Tarkowski (Burnley), Lewis Cook (Bournemouth), Jack Livermore (West Brom) dhe Adam Lallana (Liverpool).

England @ Russia 2018

23-shja e ftuar për Rusia 2018:

PORIERË: Jack Butland (Stoke), Jordan Pickford (Everton), Nick Pope (Burnley).

MBROJTËS: Trent Alexander-Arnold (Liverpool), Gary Cahill (Chelsea), Kyle Walker, John Stones (Manchester City), Harry Maguire (Leicester), Kieran Trippier, Danny Rose (Tottenham Hotspur), Phil Jones, Ashley Young (Manchester United).

MESFUSHORË: Eric Dier, Dele Alli (both Tottenham Hotspur), Jesse Lingard (Manchester United), Jordan Henderson (Liverpool), Fabian Delph (Manchester City), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea).

SULMUES: Jamie Vardy (Leicester), Marcus Rashford (Manchester United), Raheem Sterling (Manchester City), Danny Welbeck (Arsenal) Harry Kane (Tottenham).

WEST HAM UNITED

Largohet David Moyes

16 Maj, 2018 @13:53

Pas lajmit për largimin e Sam Allardycet nga Evertoni, edhe një...

LEGJENDA ARGJENTINASE NË BELLORUSI

Me Maradonën trajner, drejt zhvillimit

Foto: DinamoB/fb

16 Maj, 2018 @11:38

Legjenda e futbollit argjentinas dhe botëror, Diego Maradona,...

SAM ALLARDYCE

Pas 6 muajve, u largua

16 Maj, 2018 @11:20

Trajneri 63 vjeçar që ka pasur kontratë deri më qershor të vitit...

MEKSIKA

Me 39 vjet, në listë për Botëror

15 Maj, 2018 @22:32

Futbollisti i dikurshëm i Barcelonës, Rafael Marquez, mund të...

GJAKOVË

Vendosen ulëset në stadiumin e Vëllaznimit

15 Maj, 2018 @14:10

Pak ditë para ndeshjes vendimtare ndaj Gjilanit, ndeshje e cila do...

RUSSIA 2018

Kampioni i Evropës me ndryshime në Rusi

15 Maj, 2018 @13:25

Është publikuar edhe lista preliminare e Portugalisë para...

RUSSIA 2018

Lista e gjërë e Kroacisë para Botërorit

15 Maj, 2018 @13:20

Pak javë para Botërorit, përfaqësuesja e Kroacisë ka publikuar...

RUSSIA 2018

Lista e Gjermanisë, nuk ftohet Mustafi

15 Maj, 2018 @13:04

Rreth 30 ditë para Botërorit të Rusisë, Joachim Löw ka publikuar...

LUHET MIQËSORJA

Zyrtare: Kosova-Shqipëria, në Zvicër

15 Maj, 2018 @12:20

Ka ardhur konfirmimi për zhvillimin e ndeshjes nga Federata...

MEKSIKA

Me 39 vjet, në listë për Botëror

15 Maj, 2018 @22:32

Futbollisti i dikurshëm i Barcelonës, Rafael Marquez, mund të...

RUSSIA 2018

Kampioni i Evropës me ndryshime në Rusi

15 Maj, 2018 @13:25

Është publikuar edhe lista preliminare e Portugalisë para...

RUSSIA 2018

Lista e gjërë e Kroacisë para Botërorit

15 Maj, 2018 @13:20

Pak javë para Botërorit, përfaqësuesja e Kroacisë ka publikuar...

RUSSIA 2018

Lista e Gjermanisë, nuk ftohet Mustafi

15 Maj, 2018 @13:04

Rreth 30 ditë para Botërorit të Rusisë, Joachim Löw ka publikuar...

ARGJENTINA

Icardi në listën e Sampaolit

14 Maj, 2018 @20:51

Argjentina ende ka dilema. Së paku përzgjedhësi Jorge Sampaoli nuk...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018