Të gjitha lajmet

MILOT RASHICA

Me cilin flamur festoi Rashica Kupën e Holandës?

Foto: vitesse.nl

Me cilin flamur festoi Rashica Kupën e Holandës?

30 Prill, 2017 @19:28

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Milot Rashica, ka fituar trofeun e parë të tij në Holandë, prej se është anëtar i Vitesses.

Ai ka asistuar në golin e parë të ndeshjes finale, ku Vitesse mposhti AZ Alkmaarin 2-0 për të fituar kupën në fund.

E Rashica, festën e ka bërë në mënyrën më të mirë të mundshme, me flamurin e Shqipërisë në një krah dhe të Kosovës në krahun tjetër, bashkë.

p

p

 

TOTTENHAM-ARSENAL

Spurs fiton derbin, Wenger: njëherë në 20 vjet

Fotografitë: premierleague.com

30 Prill, 2017 @19:19

Tottenham Hotspur ka shënuar fitore tepër të rëndësishme ndaj...

KUPA E HOLANDËS

Rashica asiston dhe fiton Kupën e Holandës me Vitessen

30 Prill, 2017 @18:50

Vetëm 10 minuta para fundit të ndeshjes u zbërthye gjithçka në...

SHKUPI-SHKËNDIJA

Barazim në derbin shqip

30 Prill, 2017 @17:38

Ka përfunduar me barazim ndeshja ndërmjet Shkupit dhe Shkëndijës...

VLLAZNIA-ISTOGU

Ferati siguron fitoren e Vllaznisë

30 Prill, 2017 @16:29

Ka mjaftuar një gol sot në Pozharan, për të mbajtur në garë...

KOSOVA (P) - VËLLAZNIMI

Fitorja e radhës, Vëllaznimi barazohet me liderin

30 Prill, 2017 @16:15

Me fitore 1-3 është mbyllur ndeshja e luajtur mes Kosovës së...

DRITA-FERIZAJI

Livoreka vendos, Drita pranë mbijetesës!

30 Prill, 2017 @16:04

Sulmuesi i ardhur në afatin kalimtar të janarit prej Feronikelit,...

EVERTON - CHELSEA

Fitore e madhe, Chelsea pranë titullit!

30 Prill, 2017 @15:58

Në ndeshjen më të vështirë nga ato që i kanë mbetur deri në...

TREPÇA - DRENICA

Trepça mposht Drenicën, shpreson në mbijetesë

30 Prill, 2017 @15:48

Me rezultat 2-1 është mbyllur takimi mes Trepçës e Drenicës në...

BESA-PRISHTINA

Khalid në formë, Prishtina me të gjashtën radhazi

Foto: prishtinafc.com

30 Prill, 2017 @15:42

Nuk ka pasur kurrëfarë problemi për Prishtinën sot në Shahin...

KF FERONIKELI

Feronikeli falenderon Tovërlanin, mungoi vetëm fati

BOROZANI/ Arian Paçarizi

30 Prill, 2017 @11:25

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka falenderuar edhe...

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton dhe merr kreun

12 Shkurt, 2018 @20:47

Me 3 gola të shënuara në 38 minutat e para të ndeshjes,...

BASAKSEHIR - FENERBAHÇE

Fernandao mjaftoi për fitore në derbi

Foto: Fenerbahçe Official

11 Shkurt, 2018 @21:41

Fenerbahçe duke e mposhtur liderin e Superligës Turke Basaksehirin...

FUTSALL EURO 2018

Portugalia me yllin Ricardinho, fiton europianin

Foto: uefa.com

11 Shkurt, 2018 @11:32

Me fitore në finale ndaj Spanjës, 3-2, pas vazhdimeve, Portugalia...

ARBËR ZENELI

Goli i radhës për reprezentuesin

Foto: Heerenveen SC

10 Shkurt, 2018 @22:44

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Arbër Zeneli, është...

SHQIP NË BOTË

Eros Grezda shënon në humbjen ndaj Dinamos

10 Shkurt, 2018 @20:07

Në humbjen e pësuar nga Dinamo i Zagrebit, golashënues për Osijek...

Të gjitha lajmet nga International