Të gjitha lajmet

NË KLINË

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

BOROZANI/ A. P.

Me përvojë, Dukagjini synon Superligën

12 Korrik, 2018 @21:10

Skuadra e Dukagjinit të Klinës sot ka prezentuar gjashtë përforcime në ekip, me të cilët synon që në stinorin 2018/19 të arrijë Superligën e Kosovës në futboll.

Njëri ndër sulmuesit më të rrezikshëm të Superligës në stinorët e fundit, Granit Arifaj, pastaj këmbëshpejti Mark Milicaj, mesfushori me përvojë Dukagjin Gashi - janë disa nga përforcimet e ekipit nga Klina.

Granit Arifaj @ Dukagjini

Mirëpo, përforcimet nuk përfundojnë këtu. Dukagjini ka bërë të ditur se ka shtuar në ekip portierin e deritashëm të Onixit, Valmir Hajrizi, pastaj mbrojtësin e Hajvalisë, Kujtim Maloku si dhe atë të Fushë Kosovës, Leotrim Beqiri.

Stinorin e kaluar, Dukagjini përfundoi i nënti në klasifikim të Ligës së Parë duke tubuar 37 pikë nga 30 ndeshje. Kësaj radhe, ekipi synon që të arrijë së paku njërën nga pozitat që dërgojnë në Superligë.

REFEREE

Caktohet referi i finales: Franca - Kroacia

Foto: fifa.com

12 Korrik, 2018 @20:23

Fifa në web faqen e saj ka bërë të ditur emrat e referëve të...

KROACIA - ANGLIA

Kroaci historike, në finale

11 Korrik, 2018 @21:41

Për herë të parë në histori, Kroacia ka arritur finalen e...

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 Korrik, 2018 @19:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara...

11-SHET

Formacionet: Kroacia - Anglia

11 Korrik, 2018 @17:51

Janë publikuar formacionet startuese të Kroacisë dhe të Anglisë....

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

Foto: fc Prishtina

11 Korrik, 2018 @15:37

Janë publikuar formacionet startuese të Folas dhe të Prishtinës.

MEDIA

Dybala i ri, synim i Genoas

11 Korrik, 2018 @15:29

Mediat italiane kanë raportuar sot se Genoa është e interesuar të...

ANDRIY YARMOLENKO

“Projekti interesant” e çon në Premier Ligë

Foto: WHUFC/fb

11 Korrik, 2018 @15:10

Skuadra e Borussia Dortmundit është ndarë nga lojtari i krahut të...

SIPAS EUROSPORT

Notat e lojtarëve: Franca-Belgjika

Foto: FIFA/fb

11 Korrik, 2018 @14:09

Një ditë pas ndeshjes, ekspertët e Eurosportit kanë dhënë notat...

DITARI RUS (19)

Axhamillëku

Fotot: FIFA/fb

11 Korrik, 2018 @11:49

Ideja për të startuar me katër mesfushorë qendror, duke shtyrë...

MAKINA E PARAVE

3€ në sekondë, përfitimet e CR7

11 Korrik, 2018 @11:32

Cristiano Ronaldo tashmë edhe zyrtarisht është lojtar i ri i...

FOLA ESCH - PRISHTINA

Barazim shpresëdhënës

11 Korrik, 2018 @19:19

Prishtina ka përfunduar me barazim duelin e radhës në gara...

11-SHET

Formacionet: Fola - Prishtina

Foto: fc Prishtina

11 Korrik, 2018 @15:37

Janë publikuar formacionet startuese të Folas dhe të Prishtinës.

CHAMPIONS LEAGUE: DRITA - MALMO

Kampioni i Suedisë, i fortë për Dritën

10 Korrik, 2018 @21:31

Skuadra gjilanase Drita, në ndeshjen kundër Malmös pësoi me...

11-SHET

Formacionet: Drita - Malmö

10 Korrik, 2018 @18:36

Janë publikuar formacionet startuese të Dritës dhe të Malmos.

BILETAT

Drita-Malmo, biletat shiten “si hallvë”

Fotot: @kosovanfooty

8 Korrik, 2018 @11:21

Dy ditë para ndeshjes së tretë të Dritës këtë stinor në gara...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga