Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA

Me plot seriozitet para ndeshjes së kthimit

Foto: kfshkendija.com

Me plot seriozitet para ndeshjes së kthimit

6 Korrik, 2017 @12:10

Shkëndija përkundër që shënoi fitore 3-0 në duelin e parë ndaj Dacias molldave, në konferencën për shtyp para ndeshjes të mbajtur para mediave molldave nga trajneri Qatip Osmani dhe kapiteni Ferhan Hasani, është thënë se do t’i qasen seriozisht ndeshjes për të kërkuar kalimin tutje, përkundër epërsisë së konsiderueshme të arritur në duelin e parë.

“Ne jemi përgatitur maksimalisht që të përsërisim lojën si në Strumicë. E dijmë se asgjë ende nuk është e kryer edhe pse kemi rezultat të mirë. Por me plot seriozitet do të hyjmë edhe në ndeshjen e nesërme. Kemi analizuar mirë kundërshtarin dhe do të dalim në fushë për të dhënë më të mirën në funksion të arritjes së rezultatit të dëshiruar”, ka thënë trajneri Qatip Osmani.

Daica - Shkëndija luhet prej orës 16:00 sot, ndërsa fituesi siguron raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës.

MANCHESTER

Romelu Lukaku në United

6 Korrik, 2017 @11:56

Sulmuesi belg i Evertonit, Romelu Lukalu, pritet të zyrtarizohet si...

FIFA

Renditja e FIFA-s, Kosova bie, Shqipëria ngritet

BOROZANI/ Lis Dorambari

6 Korrik, 2017 @10:39

FIFA ka bërë publike sot renditjen e saj të re botërore. Në...

TRANSFER

Tre përforcime te Ferizaj

6 Korrik, 2017 @10:19

Skuadra e rënë në Ligën e Parë, Ferizaj, është përforcuar me...

TE MILAN

Kjaer vjen, pasi që të shkon dikush

I kërkuari i radhës nga AC Milan, qendërmbrojtësi danez i Fenerbahçes, Simon Kjaer.

6 Korrik, 2017 @9:02

Milan nuk po e fsheh dëshirën dhe interesimin për mbrojtësin e...

ARSIM THAQI

Thaqi: Fituesi s’do të dihet deri në fund

Arsim Thaqi, trajner i Prishtinës/ Foto: prishtinafc.com

6 Korrik, 2017 @8:08

Trajneri i Prishtinës, Arsim Thaqi, në konferencën e djeshme për...

KOSOVA U15

Ka filluar Kampi Nacional U-15

6 Korrik, 2017 @7:29

Me 5, 6 dhe 7 korrik Federata e Futbollit të Kosovës do të...

KOSOVA U19

Përcaktohen 27 futbollistët për Përfaqësuesen U-19

6 Korrik, 2017 @7:27

Selektori Ramiz Krasniqi ka publikuar listën e futbollistëve me të...

ATALANTA

Atalanta nënshkruan me Ilicic

5 Korrik, 2017 @20:51

Atalanta ka kompletuar nënshkrimin me mesfushorin ofanziv Josip...

TELEVIZIONET

Prishtina do të ketë transmetim

5 Korrik, 2017 @19:38

Edhepse skuadra e Prishtinës ditë më parë kishte bërë të ditur...

DRITA

Fidan Gërbeshi kalon te Drita

fc drita

5 Korrik, 2017 @19:26

Ish-kapiteni i Ferronikelit, Fidan Gërbeshi, është rikthyer te...

EUROPA LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në EL

Foto: prishtinafc.com

21 Maj, 2018 @14:50

Nënkampioni i Kosovës dhe finalisti i Kupës së Kosovës,...

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

16 Maj, 2018 @21:36

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa...

TRANSMETUESI

Deri më 2021 sigurojnë të drejtat

BOROZANI/A.A.

15 Maj, 2018 @6:57

Në një konferencë për shtyp të organizuar sot, kompania Kujtesa...

LICENSIMI

Ekipet e licensuara për garat ndërkombëtare

BOROZANI / G.P

11 Maj, 2018 @10:24

Pas konferencës së sotme për shtyp, Federata e Futbollit të...

BURNLEY

Pas 51 vitesh në gara evropiane

Foto: premierleague.com

6 Maj, 2018 @12:40

Barazimi i Evertonit me Southamptonin dje, i ka siguruar dalje në...

Të gjitha lajmet nga Europa League