Të gjitha lajmet

1/8: LIVERPOOL - PORTO

Me qetësi dhe pa presion, Liverpooli në çerekfinale

Foto: UCL

Me qetësi dhe pa presion, Liverpooli në çerekfinale

6 Mars, 2018 @22:29

Liverpool
Porto
Liverpool 0 : 0 Porto

Anfield Road

Me kualifikimin pothuajse të siguruar që nga ndeshja e parë, e cila u fitua me rezultat të thellë 0-5, Liverpooli sonte zhvilloi një paraqitje ‘të qetë’ dhe aspak të lodhshme ndaj Portos në shtëpi, për të kaluar kështu në fazën tjetër pa ndonjë befasi.

Me disa lojtarë të pushuar për shkak të ndeshjes ndaj Manchester Unitedit në fundjavën që vjen, Liverpooli as nuk shënoi, mirëpo as nuk pësoi gol dhe ndeshja u mbyll me rezultat të bardhë.

SKEMA DREJT FINALES

Krahas Liverpoolit, çerekfinalen sonte e siguroi edhe Real Madridi, ndërsa çerekfinalistët e tjerë do të kuptohen gjatë 8 ditëve të ardhshme.

PËRFAQËSUESJA

Edon Zhegrova pranon ftesën e Kosovës

6 Mars, 2018 @22:00

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Futbollit të Kosovës sonte...

KUPA E KOSOVËS: 1/4

Penalltitë vendosin, Vëllaznimi në gjysmëfinale

Foto: KF Vëllaznimi

6 Mars, 2018 @15:56

Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës! Në një...

PARA NDESHJES: PSG-REAL

PSG do të provojë befasinë pa Neymarin

Foto: ucl fb

6 Mars, 2018 @12:25

Paris St Germainit sot do t’i duhen dy gola të shënuara dhe asnjë...

PARA NDESHJES: LIVERPOOL-PORTO

Vetëm 2-3 ndërrime përkundër epërsisë

Foto: uefa.com

6 Mars, 2018 @12:13

Sot (20:45) zhvillohet ndeshja e kthimit të së 1/8 së finales së...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

SEMIFINAL DRAW

Shorti i gj’finales së Ligës së Kampionëve

Foto: asroma/twitter

13 Prill, 2018 @11:43

Janë kuptuar çiftet gjysmëfinaliste të edicionit të sivjetëm...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

GJYSMËFINALISTËT

Pas 8 vitesh, 4 skuadra nga 4 shtete

12 Prill, 2018 @11:43

Për herë të parë pas 8 vitesh, në gjysmëfinale të Ligës së...

Të gjitha lajmet nga Champions League