Të gjitha lajmet

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Më të dalluarit e serisë

BOROZANI/A.P.

Më të dalluarit e serisë

19 Maj, 2017 @12:46

Në prag të ndeshjes së tretë finale, le të shohim cilët ishin lojtarët më të dalluar të skuadrave në dy duelet e para.

NDESHJA E PARË - RAPORTI

Sa i përket skuadrës së Bashkimit, dy lojtarët më të dalluar në dy ndeshjet e para ishin Kayel Locke dhe Justin Black. Locke në takimin e parë luajti me 20 pikë, 1 kërcim e 2 asistime, ndërsa në të dytin pati 15 pikë, 5 kërcime e 2 asistime. Justin Black në duelin e parë në kryeqytet luajti me 14 pikë, 9 kërcime e 2 asistim, derisa në duelin e humbur në Prizren ishte lojtari më i dalluar prizrenas me 22 pikë, 3 kërcime e 5 asistime.

SKEMA PLAY OFF

Te Prishtina, stabil në të dyja ndeshjet ishte Jabarie Hinds, i cili takimin e parë e mbylli me 17 pikë e 3 kërcime, ndërsa të dytin me 13 pikë, 2 kërcime e 2 asistime. Përveç Hinds, te kryeqytetasit mund të përmendet edhe Fisnik Rugova, i cili në ndeshjen e parë luajti me bilanc 13 pikë e 3 kërcime, ndërsa në të dytën pati 11 pikë, 3 kërcime e 1 asistim.

NDESHJA E DYTË - RAPORTI

Ndeshja e tretë e serisë finale luhet sonte me fillim nga ora 19:00 në kryeqytet.

PRISHTINA - BASHKIMI @ GAME 3

Finalja e tretë, sonte në kryeqytet

BOROZANI/A.P.

19 Maj, 2017 @12:38

Me fillim nga ora 19:00, sonte në kryeqytet zhvillohet përballja e...

PLAY OUT SERIES

Kerasani mbetet në Superligë, eliminon Dritën

19 Maj, 2017 @11:56

Prishtina do të vazhdojë të ketë dy ekipe në Superligë, edhe...

BEST 5

Pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17

19 Maj, 2017 @8:44

Dje është caktuar pesëshja më e mirë e stinorit 2016/17 në NBA....

GJYQTARI I HUAJ

Refer tjetër turk, në ndeshjen e tretë të finales

BOROZANI/A.P.

18 Maj, 2017 @15:13

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur sot se...

KOMESARI GJOBIT BARDHEKALTËRIT

Gjobë për Sigal Prishtinën pas ndeshjes së dytë

BOROZANI/ A. P.

18 Maj, 2017 @13:56

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), përkatësisht Komesari i...

UNITED-KAÇANIKU

United Basketball fiton PlayOutin, ngritet në Ligë të Parë

18 Maj, 2017 @13:08

Skuadra e formuar në vitin e kaluar, United Basketball, ka arritur...

YLLI - BOREA

Ylli mbyll stinorin vjeshtor i treti

BOROZANI / Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @17:38

Skuadra therandase Ylli, duke e mposhtur Borean me rezultat 111-104,...

PJESA E PARË: YLLI - BOREA

12 pikë avantazh për Yllin

BOROZANI / Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @16:44

Ylli e mbylli pjesën e parë të ndeshjes kundër Boreas me 12 pikë...

KERASAN PRISHTINA - PEJA

Fitore e artë nga Kerasan Prishtina

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @16:33

Kerasan Prishtina e mposhti Pejën me rezultat 104-76 dhe e...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Borea

BOROZANI/ Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @15:59

Janë publikuar pesëshet e para të Yllit dhe të Boreas. YLLI:...

PJESA E PARË KERASAN PRISHTINA - PEJA

Kerasani në avantazh pas 20 minutave

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Dhjetor, 2017 @15:38

Vetëm edhe 20 minuta është larg fitores Kerasan Prishtina kundër...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga