Të gjitha lajmet

REFERËT E SUPERKUPËS

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

BOROZANI/ Arkiv

Mehmeti kryesor në Superkupën Bashkimi-Prishtina

14 Shtator, 2018 @13:29

Janë përcaktuar referët e ndeshjes së Superkupës së Kosovës që do të luhet këtë të diel me fillim prej orës 17:00.

Në përballjen ndërmjet kampionit, Bashkimi dhe fituesit të Kupës, Prishtina, refer kryesor do të jetë Daut Mehmeti.

Gjyqtari 1 do të jetë Elldin Uglari, gjyqtari 2 Atdhe Goçaj, ndërsa gjyqtari G, Arian Thaqi.

Vëzhgues i përballjes është përcaktuar të jetë Azem Hoxhaj.

Te Superkupa e femrave, gjyqtar kryesor është Artan Gashi, 1: Ngadhnjim Shabani, 2: Amar Djekovic, G: Atdhe Gutaj, ndërsa vëzhgues Mehdi Gashi.

Edhe te femrat takohen Bashkimi-Prishtina, ku vashat prizrenase janë kampione, ndërsa ato prishtinase, fituese të kupës.

KOSOVA - MAQEDONIA

Humbje, që mund ta eliminojë Kosovën

Foto: FIBA

13 Shtator, 2018 @21:28

Në takimin e parë në kuadër të parakualifikimeve drejt...

KOSOVA - MAQEDONIA

Pjesa e parë: Kosova -5

BOROZANI / B.K

13 Shtator, 2018 @20:17

Pas 20 minutave lojë në Prishtinë, rezultati shënon 29-34 në të...

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, pesëshet startuese

BOROZANI

13 Shtator, 2018 @19:30

Janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës dhe Maqedonisë pak...

KOSOVA - MAQEDONIA

Kosova vs. Maqedonia, ku mund ta shikoni ndeshjen?

13 Shtator, 2018 @17:49

Siç u njoftua edhe më parë, sonte Kosova përballet me Maqedoninë...

KOSOVA - MAQEDONIA

Pesëshja e mundshme e Kosovës

13 Shtator, 2018 @17:40

Me fillim nga ora 20:30, Kosova pret Maqedoninë në kuadër të...

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

13 Shtator, 2018 @12:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani,...

PËRFAQËSUESJA

Ndaj Maqedonisë për fitore!

BOROZANI

13 Shtator, 2018 @11:57

Me fillim nga ora 20:30, sonte në Pallatin e Rinisë dhe të...

KAMPIONI

Dy titujt i kushtuan 30 milionë humbje Real Madridit

Foto: euroleague.net

13 Shtator, 2018 @11:39

Stinorin e kaluar gjiganti spanjoll, Real Madrid, u shpall kampion...

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 Shtator, 2018 @21:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar...

DARDAN BERISHA

Më të shpejtë dhe më të motivuar

Kapiteni i Kosovës, Dardan Berisha/ Foto: FBK

11 Shtator, 2018 @21:23

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës në basketboll, Dardan...

KB LIPJANI

Lipjani bëhet me të huaj

13 Shtator, 2018 @12:43

Anëtari më i ri i Superligës së Kosovës në Basketboll, Lipjani,...

MIKE MARTIN

Bashkimi zyrtarizon edhe një të huaj para Superkupës

11 Shtator, 2018 @21:55

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Bashkimi, ka zyrtarizuar...

MITROVICË

Trepça siguron vendorët

BOROZANI/ Arkiv

11 Shtator, 2018 @20:26

Skuadra e Trepçës, që në stinorin e kaluar nuk arriti të kap...

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

11 Shtator, 2018 @15:50

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në...

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

BOROZANI/ A. P.

10 Shtator, 2018 @13:00

FBK ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të Superkupës për femra dhe...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga