Të gjitha lajmet

PËRFAQËSUESJA

Mërgimtarët e talentuar, shënjestër për Kosovën

Nga BalkanInsight

6 Gusht, 2018 @15:01

Pak para fillimit të Ligës së Kombeve, përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka për synim që në radhët e saj të ‘rekrutojë’ lojtarë nga top ligat evropane, lojtarë që janë me origjinë kosovare dhe mund ta zgjedhin Kosovën si shtetin e tyre.

Meritan Shabani (Bayern), Mërgim Berisha (Magdeburg), Elvis Rexhbeçaj (Wolfsburg) dhe Florent Hadëgjonaj (Huddersfield) janë lojtarët me të cilët zyrtarët e FFK-së janë duke negociuar për të qenë pjesë e përfaqësueses së Kosovës në të ardhmen, ka bërë të ditur BalkanInsight, ndërsa Eroll Salihu, sekretari i FFK-së, ka deklaruar që Federata po punon vazhdimisht në këtë aspekt, si për t’i bindur lojtarët e lartpërmendur, por edhe me lojtarë të tjerë nga top ligat evropiane.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Sa i përket Ligës së Kombeve, Kosova ndodhet në Grupin D3 të Ligës D, bashkë me Azerbajxhanin, Ishujt Faroe dhe Maltën.

STADIUMI

Vendimi për stadiumin, pas Superkupës

BOROZANI / G.P

6 Gusht, 2018 @14:17

A do ta ketë Kosova shtëpinë e saj gati për Ligën e Kombeve në...

GJAKOVË

Edhe një brazilian te Vëllaznimi

6 Gusht, 2018 @11:48

Vazhdon ardhja e brazilianëve të Vëllaznimi! Klubi gjakovar, që...

SHORTI

Shkëndija mëson rrugën drejt Champions League

6 Gusht, 2018 @11:27

Me fillim nga ora 12:00, sot u mbajt shorti për fazën Play Off...

COMMUNITY SHIELD

Manchester City e nis me titull

5 Gusht, 2018 @18:36

Sergio Agueros iu deshën vetëm 13 minuta që të shënojë golin e...

ROSSONERI

Strategji e re, me Maldinin

Foto: acmilan.com

5 Gusht, 2018 @16:34

Paolo Maldini është rikthyer në Milan. Legjenda e klubit tashmë...

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

4 Gusht, 2018 @17:14

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Herolind Shala transferohet në Norvegji

4 Gusht, 2018 @15:49

Futbollisti i përfaqësues së Kosovës, Herolind Shala, është...

STADIUMI

Vendimi për stadiumin, pas Superkupës

BOROZANI / G.P

6 Gusht, 2018 @14:17

A do ta ketë Kosova shtëpinë e saj gati për Ligën e Kombeve në...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 Korrik, 2018 @17:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

LUIS ENRIQUE

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

13 Korrik, 2018 @15:55

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, për herë të parë para...

SPANJA

Në dorë të Luis Enriques

9 Korrik, 2018 @13:26

Menjëherë pas emërimit të drejtorit sportiv, Federata e Futbollit...

REPREZENTACIONI I SPANJËS

Emërohet zëvendësi i Hierros

Foto: mundodeportivo.com

9 Korrik, 2018 @10:33

Federata e Futbollit të Spanjës (RFEF) ka përcaktuar drejtorin e...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve