Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

1 Maj, 2018 @8:28

Në takimin që Bayerni e luan sonte ndaj Real Madridit në ‘Bernabeu’, pjesë e skuadrës bavareze do të jetë edhe Meritan Shabani.

Shabani luajti për 56 minuta në fundjavë ndaj Frankfurtit, ndërsa sonte ai pritet të jetë në bankën rezervë të Bayernit.

SKEMA DREJT FINALES

Kujtojmë që ndeshja e parë në Gjermani kishte përfunduar 1-2 në të mirë të Realit, që nënkupton se Bayernit sonte i duhet një super paraqitje për ta eliminuar Realin.

Sa i përket Shabanit, lojtari në fjalë veçse e ka pranuar ftesën nga përfaqësuesja e Kosovës dhe pritet të jetë pjesë e përfaqësueses në ndeshjet e ardhshme.

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

BOROZANI/ E. D.

1 Maj, 2018 @8:09

Pas barazimit pa gola ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Vëllaznimit...

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 Prill, 2018 @15:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i...

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 Prill, 2018 @15:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se...

DANI CEBALLOS

Betisi synon kthimin e lojtarit nga Reali

30 Prill, 2018 @14:50

Në verën e kaluar e shitën te Real Madridi për 16.5 milionë...

MEDIA TALK

Barça gjen zëvendësim për Iniestën?!

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

30 Prill, 2018 @14:17

Pasi që Andres Iniesta do të largohet në fund të këtij stinori...

DOMINIMI I DEKADËS

7he Champ10ns - Barcelona

Fotot: FCBarcelona/fb

29 Prill, 2018 @22:09

Me fitoren 2-4 ndaj Deportivo La Corunas sonte, Barcelona ka fituar...

BAYERN - REAL

Hap gjigand i kampionit drejt finales

Foto: championsleague/fb

25 Prill, 2018 @21:41

Real Madrid ka përmbysur epërsinë e hershme të Bayernit në...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

LIVERPOOL - ROMA

Përkundër shkëlqimit të Liverpoolit, vendoset në Romë

Fotot: UEFAChampionsLeague/fb

24 Prill, 2018 @21:33

Dy golat e shënuara në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes nga...

1/2: LIVERPOOL - ROMA

Liverpool vs. Roma, formacionet startuese

24 Prill, 2018 @18:31

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet për skuadrat...

E FUNDIT

Risi në Ligën e Kampionëve, për ekipet kosovare

Foto: prishtinafc.com

24 Prill, 2018 @16:03

Gjatë seminarit që UEFA e organizoi këto ditë, për Ligën e...

Të gjitha lajmet nga Champions League