Të gjitha lajmet

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 Prill, 2018 @16:19

Bayern München
Eintracht Frankfurt
Bayern München 4 : 1 Eintracht Frankfurt
N.Dorsch 43', S.Wagner 76', Rafinha 87', N.Sule 90' S.Haller 78'

Allianz Arena

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions, ndeshje e cila zhvillohet të martën e ardhshme, Bayerni sot u paraqit me një formacion ‘të dytë’ ndaj Frankfurtit në ‘Allianz Arena’.

Dhe kjo ndikoi pozitivisht te Meritan Shabani, kosovari që luan te gjigandi bavarez. Shabani ishte startues në këtë duel, ndërsa luajti për gjithsej 56 minuta.

Kjo ishte ndeshja debutuese e Shabanit te skuadra seniore e kampionit të Gjermanisë.

TABELA AKTUALE BUNDESLIGA

Me titullin në Bundesligë që tashmë është i siguruar, vëmendja e Bayernit mbetet në ‘Bernabeu’, aty ku bavarezët të martën që vjen do ta tentojnë përmbysjen pas humbjes 1-2 në shtëpi pak ditë më parë.

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 Prill, 2018 @8:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të...

JAVA XXIX

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @8:45

Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros së XXIX të Superligës së...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

BARCELONA

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

27 Prill, 2018 @14:30

Fundi i një epoke! Pas 16 sezoneve me skuadrën e Barcelonës,...

EUROPA LEAGUE: 1/2

Dominim i pafrytshëm i Arsenalit, Griezmann ‘ndëshkon’

26 Prill, 2018 @22:05

Përkundër dominimit total dhe rasteve të panumërta për shënim,...

MARSEILLE - SALZBURG

Payet me asistime, afron Marseillein në finale

Foto: EuropaLeague/fb

26 Prill, 2018 @21:57

Mesfushori i reprezentacionit të Francës, Dimitri Payet ka asistuar...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 Prill, 2018 @16:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për...

DFB POKAL

Bayerni me gol show në finale të Kupës

17 Prill, 2018 @21:43

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen, duke e mposhtur bindshëm...

BAYERN-M'GLADBACH

Viktima e radhës, Monchengladbach

14 Prill, 2018 @20:08

Borussia Monchengladbach ishte viktima e radhës së kampionëve...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga