Të gjitha lajmet

GRUPI D: BARCELONA-JUVENTUS

Messi i shënon Buffonit, Barcelona fiton

Foto: uefa.com

Messi i shënon Buffonit, Barcelona fiton

12 Shtator, 2017 @22:39

Barcelona
Juventus
Barcelona 3 : 0 Juventus
L. Messi 45', 69', I. Rakitić 56

Camp Nou, Barcelonë.

Barcelona e ka nisur mbarë stinorin e ri të Ligës së Kampionëve, duke e mposhtur kundërshtarin kryesor në Grupin D, Juventus, bindshëm 3-0.

Interesant ka qenë fakti që Lionel Messi për herë të parë në karrierë i ka shënuar gol Gianluigi Buffonit nga loja dhe këtë sonte e bëri dy herë, derisa golin tjetër e shënoi kroati Ivan Rakitic.

dembele

Francezi Ousmane Dembele ka debutuar për Barcelonën në Ligë të Kampionëve, njejtë sikurse Nelson Semedo, derisa Paulinho u fut në pjesë të dytë nga trajneri Ernesto Valverde.

TABELA AKTUALE

Te Juventusi u vërejtën mungesat në mbrojtje, derisa dyshja e sulmit Gonzalo Higuain - Paulo Dybala, nuk ndezi sonte.

Në duelin tjetër të Grupit D, Olympiacos i Besnik Hasit e nisi me humbje në Athinë, duke u mposhtur nga Sportingu i Lisbonës, 2-3.

FERONIKELI-LLAPI

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

12 Shtator, 2017 @18:39

Ashtu sikurse nisi, ashtu edhe përfundoi ndeshja sa i përket...

FERONIKELI - LLAPI

Pa gola pas 45 minutave

12 Shtator, 2017 @17:19

Pas 45 minutave lojë në Drenas, rezultati mes Feronikelit dhe...

FERONIKELI - LLAPI

Feronikeli vs. Llapi, publikohen formacionet

12 Shtator, 2017 @16:14

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

XHIRO E KATËRT

Mesjava me Superligën e Kosovës

Foto; BOROZANI

12 Shtator, 2017 @15:21

Përveç ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, kjo mesjavë na sjell...

SHKRUAN BBC

Celina: Gati për të startuar, Championship më i fortë se Eredivisie

12 Shtator, 2017 @14:36

Përmes një deklarate të dhënë për BBC, Bersant Celina ka...

CHAMPIONS LEAGUE

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

12 Shtator, 2017 @14:27

Pas ndeshjeve kualifikuese që u zhvilluan gjatë verës, sonte nis...

WEST HAM - HUDDERSFIELD

Fitorja dhe pikët e para për Bilicin

Foto: premierleague/ facebook

11 Shtator, 2017 @23:03

Dy gola të shënuara brenda një 5 minutëshi (72’ dhe 77’) kanë...

BOROZANI TEAM OF THE WEEK

Skuadra e javës nga top ligat evropiane

11 Shtator, 2017 @21:03

Duke i marrë parasysh sugjerimet e lexuesve në rrjetet sociale, kjo...

KONFIRMOHET

Mirel Josa te klubi i Prishtinës

11 Shtator, 2017 @20:21

Përmes një konfirmimi zyrtar në faqen e Facebookut, klubi i...

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në...

CHAMPIONS LEAGUE

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

12 Shtator, 2017 @14:27

Pas ndeshjeve kualifikuese që u zhvilluan gjatë verës, sonte nis...

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në...

NDËRKOHË NË UEFA

Trajnerët e nivelit të lartë, ndajnë idetë me UEFA-në

Foto: uefa.com

3 Shtator, 2017 @21:44

Ditë më parë në Nyon të Zvicrës, në kuadër të ditëve të...

TREGJET FUTBOLLISTIKE

Kur përfundojnë afatet kalimtare të lojtarëve në ligat kryesore?

31 Gusht, 2017 @9:39

Në ditët e fundit të afatit kalimtar zakonisht nuk dihet saktë se...

GOAL OF THE SEASON

Goli i stinorit, i takon Mandzukicit

29 Gusht, 2017 @12:17

Goli i shënuar në finalen e fundit të Ligës së Kampionëve ndaj...

Të gjitha lajmet nga Champions League