Të gjitha lajmet

NGA AMERIKA JUGORE

Messi shkëlqen, Argjentina i rikthehet fitoreve

Foto: Goal.com

Messi shkëlqen, Argjentina i rikthehet fitoreve

16 Nëntor, 2016 @8:17

Argjentina
Kolumbia
Argjentina 3 : 0 Kolumbia
L.Messi 10', L.Pratto 23', A.Di Maria 84'

Estadio del Bicentenario (San Juan)

Pas 4 ndeshjeve pa fitore, Argjentina më në fund e ka fituar takimin e luajtur mbrëmë ndaj Kolumbisë në kuadër të kualifikimeve për kampionatin botëror ‘Rusia 2018’.

Në këtë takim shkëlqeu Leo Messi me 1 gol nga gjuajtja e lirë dhe 2 asistime për dy golat tjerë, me takimin që u mbyll me shifrat 3-0.

Kjo fitore bën që Argjentina të ngritet në vendin e pestë të grupit kualifikues për botërorin e Rusisë dhe i shton dukshëm gjasat për kualifikim, duke marrë parasysh që në ndeshjet e fundit kjo përfaqësuese ishte në krizë të rezultateve.


Argentina vs Colombia 3-0 ~ All Goals & Highlights by Sports_HD

 

NGA MIQËSORET

Rivalët e Shqipërisë, barazojnë

15 Nëntor, 2016 @23:20

Dy nga rivalët e Shqipërisë në Grupin G kualifikues për Rusia...

NATA E MIQËSOREVE

Rivalët e Kosovës, të pagabueshëm

15 Nëntor, 2016 @23:15

Në përballjet miqësore të natës, të gjithë rivalët e Kosovës...

DONIS AVDIJAJ

Shqipëria nuk e vlerësoi, tani ndjen kënaqësi që do të luajë për Kosovën

15 Nëntor, 2016 @22:21

Futbollisti i cili së fundi zgjedhi ta përfaqësojë Kosovën në...

TIFOZAT KUQ E ZI

TKZ bojkoton ndeshjet vendase të kombëtares

15 Nëntor, 2016 @17:09

Grupi më i njohur i tifozëve të cilët e përkrahin në cdo...

LIGA E PARË

6 lojtarë në procedurë disciplinore nga ndeshja Ballkani-Flamurtari

15 Nëntor, 2016 @16:55

Tre futbollistë nga Ballkani dhe tre futbollistë nga Flamurtari,...

BALLKANI - FLAMURTARI

Flamurtari fiton në tavolinë, ngjitet në krye të tabelës

15 Nëntor, 2016 @16:32

Ndeshja e ndërprerë e xhiros XIV në Ligën e Parë ndërmjet...

EMIN BAJRAMI

Hajvalisë po i kthehet vetëbesimi dhe motivimi

15 Nëntor, 2016 @15:37

Trajneri i Hajvalisë, Emin Bajrami, është ndarë i kënaqur me...

LUTZ LINDEMANN

Hajvalia luftoi mirë në fazën defansive

15 Nëntor, 2016 @15:07

Trajneri i Prishtinës, gjermani Lutz Lindemann, pas barazimit pa...

HAJVALIA - PRISHTINA

Hajvalia del nga fundi, barazon me Prishtinën

Foto: Prishtinafc.com

15 Nëntor, 2016 @14:42

Skuadra e Hajvalisë me lojë të fortë nëpër mot të ftohtë sot...

EKSKLUZIVE

Bersant Celina falenderon Bunjakin, premton fitore

Bersant Celina (11), me fanellën e Kosovës/ BOROZANI/ L. Dorambari

14 Nëntor, 2016 @18:51

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Bersant Celina, në një...

FIFA WORLD CUP

Kampionati Botëror, prej 32 në 48 pjesëmarrës

REUTERS/ Arkiv

10 Janar, 2017 @11:17

Kupa e Botës prej vitit 2026 do të ketë 48 përfaqësuese...

MEDIA

Kosova - Finlanda do të luhet në Prishtinë

4 Janar, 2017 @11:35

Renovimet e stadiumit të Prishtinës po vazhdojnë. Ndërsa në...

FIFA RENDITJA, DHJETOR 2016

Shqipëria kryen vitin në TOP 50 të botës

22 Dhjetor, 2016 @14:37

Kombëtarja shqiptare në futboll ka përfunduar vitin në pozitën e...

PORTIERI I KOMBËTARES

Suspendohet dhe gjobitet Etrit Berisha

Etrit Berisha, portier i Shqipërisë/ BOROZANI/ Lis Dorambari

19 Dhjetor, 2016 @15:04

Portieri numër një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, është...

VJEN GJOBA

10 mijë franga gjobë FSHF-së

19 Dhjetor, 2016 @14:59

Federata e Futbollit të Shqipërisë (FSHF) është gjobitur me 10...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018