Të gjitha lajmet

NË KRYEQYTET

Michael Glover zyrtarizohet nga Prishtina

Michael Glover zyrtarizohet nga Prishtina

7 Gusht, 2017 @10:27

Basketbollisti amerikan 30 vjeçar, Michael Glover, është përforcimi i ri i kampionit të Kosovës, Sigal Prishtina.

Njoftimi për ardhjen e Gloverit e dha dje Eurobasket, ndërsa ekipi bardhekaltër e zyrtarizoi para pak çastesh.

Glover ka përvojë basketbollistike nga Kontinentet e ndryshme, derisa ka luajtur edhe në Amerikën Latine e Afrikë.

Këtë verë ai luajti në Obregon të Meksikës ndërsa aty ka pasur mesatare prej 21.6 pikëve, dhe 10.3 kërcimeve për ndeshje. Glover është lojtar që luan në opzutën e alo-qendrës.

MEDIA

Sigurohet transmetimi Estoni-Kosovë

Erjon Kastrati, në përballjen Kosova-Maqedonia/ Foto: fiba.com

7 Gusht, 2017 @8:47

Përmes një video spoti të lëshuar, RTK ka bërë të ditur se do...

MAQEDONIA - ESTONIA

Estonia “punoi” në favor të Kosovës

5 Gusht, 2017 @22:21

Maqedonia e regjistroi edhe humbjen e dytë në Grup, derisa u mposht...

AUSTRIA - HOLANDA

Holanda më e fortë se Austria

5 Gusht, 2017 @21:46

Shqipëria e cila u mposht me 2 gusht nga Austria, sonte pushoi. Por...

EKSKLUZIVE

Rugova: Ky ekip do të shkruajë histori

BOROZANI/Arkiv

5 Gusht, 2017 @17:49

Granit Rugova, është lojtari më në moshë i reprezentacionit të...

OPINION

Fitorja e parë e Dardanit dhe e dardanëve

Foto: fiba.com

3 Gusht, 2017 @8:59

Dardan Berisha organizoi lojën, shënoi për 3 pikë, shënoi për 3...

EKSKLUZIVE

Kastrati: U gëzuam, duhet të qëndrojmë me këmbë në tokë

fiba.com

3 Gusht, 2017 @0:41

Njëri ndër lojtarët efikas që ishte te përfaqësuesja e...

KOSHASHËNUESI MAQEDON

Stojanovski: Nuk mjaftoi pjesa e dytë

3 Gusht, 2017 @0:38

Njëri ndër lojtarët më të dalluar të Maqedonisë në përballje...

KAPITENI I KOSOVËS

Dardani: Më shumë se fitore

3 Gusht, 2017 @0:34

Kapiteni i ri i Kosovës, Dardan Berisha, ka qenë i...

SELEKTORI I MAQEDONISË

Davitkov: Ishim në gjumë në pjesën e parë

3 Gusht, 2017 @0:29

Selektori i Maqedonisë, Jordancho Davitkov, në deklaratën e tij...

SELEKTORI I KOSOVËS

Greenberg: Të qëndrojmë të uritur

3 Gusht, 2017 @0:26

Pas ndeshjes dhe fitores së madhe të Kosovës ndaj Maqedonisë në...

BOREA - BASHKIMI

Xhiroja hapet me fitoren e thellë të Bashkimit

Borozani (nëntor 2017)

10 Nëntor, 2017 @17:46

Me një fitore të lehtë të Bashkimit është hapur xhiroja e...

BOREA - BASHKIMI

Mbyllet pjesa e parë, Bashkimi +30

Borozani/Arkiv

10 Nëntor, 2017 @16:56

Pas 20 minutave lojë në Pejë, Bashkimi udhëheq 24-54 ndaj...

BOREA - BASHKIMI

Borea vs. Bashkimi, pesëshet startuese

10 Nëntor, 2017 @16:18

Pas pak, Borea dhe Bashkimi takohen mes vete në ‘Karagaç’ të...

ALTIN MORINA te YLLI

Ylli shton Altin Morinën në ekip

Altin Morina, me fanellë të Yllit në pjesën pranverore të stinorit 2015/16/ BOROZANI/ A. P.

10 Nëntor, 2017 @10:21

Basketbollisti që deri tash ka qenë i lirë këtë stinor, Altin...

PRISHTINA - YLLI

Fitore e thellë për rikthim në krye

BOROZANI/ Arkiv

9 Nëntor, 2017 @21:59

Në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e pestë për shkak të angazhimeve...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga