Të gjitha lajmet

MEDIA

Mick McCarthy i kënaqur me paraqitjet e Celinës

Mick McCarthy i kënaqur me paraqitjet e Celinës

7 Shtator, 2017 @22:55

Trajneri i ekipit të Ipswich Townit, Mick McCarthy, është shprehur të jetë i lumtur me lojën e treguar të reprezentuesit të Kosovës, Bersant Celina.

“Ai është këtu qe 12 javë dhe ka qenë i sëmurë në 7 prej tyre. Por, ai ka luajtur mirë në ndeshjet e ekipit U23 dhe duket shumë i mprehtë,” ka thënë McCarthy për twtd.co.uk.

Celina 20 vjeç është në Ipswich si huazim nga Manchester City dhe deri më tani ka pasur paraqitje në Carabao Cup ndaj Lutonit dhe në Championship ka debutuar si zëvendësues ndaj Fulhamit.

“Ai sigurisht që ka cilësi. Ka shënuar gol edhe më të bukur në stërvitje sesa atë që e keni parë me U23-shat,” ka shtuar trajneri i ekipit, duke lavdëruar reprezentuesin e Kosovës, që për shkak të sëmundjes mungoi edhe në duelet e Kosovës në javën që e lamë pas.

Përndryshe, McCarthy 58 vjeç, është njëri ndër trajnerët shumë të respektuar në ishull. Ai ka punuar 4 vite si trajner i Milwallit, pastaj 6 vjet ka qenë përzgjedhës i reprezentacionit të Irlandës, 3 të tjera te Sunderlandi dhe 6 të tjera te Wolves, para se në vitin 2012 të merr drejtimin e Ipswichit.

ANALIZË

5 për fundjavë!

8 Shtator, 2017 @16:00

1. Manchester City – Liverpool (e shtunë, ora 1e30) Testi i...

TRANSFER

Liburni me 2 përforcime para UEFA Main Round

7 Shtator, 2017 @19:24

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Liburnit nga Gjakova ka...

PREMIER LEAGUE

Votohet pro, ndryshon afati kalimtar në Premier League

7 Shtator, 2017 @14:20

Në votimet e mbajtur sot, klubet e Premier Leagues kanë votuar që...

ANFIELD ROAD

Coutinho rikthehet në stërvitje

Foto: Liverpool Echo

7 Shtator, 2017 @14:11

Pas pushimit të kombëtareve, ku Coutinho u inkuadrua për Brazilin...

INSTITUI KOSOVAR PËR SPORT

Ndaj Finlandës Kosova theu rekordin me lojtarë të Superligës

7 Shtator, 2017 @13:36

Në një raport të publikuar nga Instituti i Kosovës për Sport,...

KOSOVA U-19

Lista e Kosovës U-19, ftuar nga Ramiz Krasniqi

7 Shtator, 2017 @12:25

Përfaqësuesja U-19 në fillim të javës së ardhshme do ta mbajë...

PËRZGJEDHËSI I RI

Pasardhësi i Bunjakit do të jetë i trajner i huaj

7 Shtator, 2017 @8:42

Paralajmërimi i Albert Bunjakit se do të largohet nga posti i...

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Tirana mposht Kukësin dhe fiton Superkupën

Foto: KF Tirana

6 Shtator, 2017 @20:32

Me befasi të dorës së parë është mbyllur finalja e Superkupës...

PRIZREN

Liria konfirmon edhe dy përforcime

6 Shtator, 2017 @16:14

Përmes një njoftimi në faqen e Facebookut, klubi i Lirisë nga...

VËLLAZNIMI - VLLAZNIA

Kompletohet skuadra, rikthehen Rogova e Vokshi

6 Shtator, 2017 @15:33

Përmes një njoftimi nga ‘Radio Gjakova’, është bërë e ditur që...

KOSOVA U21

Pa fitues mes Azerbejxhanit e Kosovës U21

14 Nëntor, 2017 @16:53

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Azerbejxhanit U21...

FORMACIONET U21: AZE-KOS

11-shet: AzerbejxhaniU21 - KosovaU21

Rafet Prekazi, selektor i Kosovës U21/ Foto: FFK

14 Nëntor, 2017 @14:42

Rafet Prekazi ka përcaktuar 11-shen e Kosovës që do t’i vihet...

KOSOVA - LETONIA

Kosova përmbys Letoninë, goleada mbyllet me fitore

13 Nëntor, 2017 @21:27

Në miqësoren e zhvilluar sonte në ‘Adem Jashari’ të Mitrovicës,...

KOSOVA - LETONIA

2-2 pas 45 minutave

Foto: Kosovan Footy

13 Nëntor, 2017 @20:19

Pas 45 minutave lojë në Mitrovicë, rezultati mes Kosovës dhe...

KOSOVA - LETONIA

Kosova vs. Letonia, formacionet zyrtare

Foto: Kosovan Footy

13 Nëntor, 2017 @18:42

Me fillim nga ora 19:30, Kosova e mikpret në Mitrovicë...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja