Të gjitha lajmet

TOP 10 @ EUROBASKET

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

Mike Moser, lider i TOP 10-shes së xhiros

18 Prill, 2017 @12:58

Basketbollisti i Sigal Prishtiëns, Mike Moser, është në maje të listës së performancave më të mira individuale të xhiros së XXVI të Superligës së Kosovës, sipas Eurobasket.com.

Moser

Moser ka përfunduar ndeshjen ndaj Yllit me 29 pikë, 9 kërcime e 4 asistime - që e ka bërë atë të ngritet në maje të listës së TOP 10-shes së xhiros nga faqja në fjalë.

Në vend të dytë është renditur Trae Anderson i Yllit, ndërsa i treti Justin Black i Bashkimit.

E tërë lista e TOP 10-shes është e paraqitur mëposhtë.TOP 10 performancat e javës në Superligë:

1 Mike MOSER KB Prishtina
2 Trae ANDERSON KB Ylli
3 Justin BLACK KB Bashkimi
4 Montrael SCOTT KB Trepça
5 Ergin GROSHA KB Ylli
6 Alban LATIFAJ KB Kerasan
7 Kayel LOCKE KB Bashkimi
8 Alban VESELI KB Peja
9 Kevin BROWN KB Ylli
10 Temi SOYEBO KB Bashkimi

PESARO-JUVECASERTA

Mposhtet Juvecaserta e Dardanit

18 Prill, 2017 @11:52

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, është...

SPURS - GRIZZLIES @ GAME 2

Arushat në gjumë, Spurs 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:45

San Antonio Spurs, duke dominuar prej fillimit të ndeshjes, kaloi...

CAVALIERS vs PACERS @ GAME 2

Kampioni udhëton në Indiana me 2-0

Foto: nba.com

18 Prill, 2017 @9:20

Kampioni aktual i NBA-së, Cleveland Cavaliers, nuk gaboi as në...

LEHTË NË GJYSMËFINALE

Finale e pritur në Play-Offin e Shqipërisë

18 Prill, 2017 @8:14

Skuadra e Tiranës dhe ajo e Vllaznisë, siç është pritur kanë...

NË KUMANOVË

Sonte kuptohet kampioni i ri i BIBL

BOROZANI/ A. Paçarizi

18 Prill, 2017 @7:49

Me përballjen që nis sonte në ora 19:00 në Kumanovë të...

PLAYOFF START

Nesër starton Play Offi në Euroleague

Foto: euroleague.net

17 Prill, 2017 @20:13

Play Offi në Euroleague, do të fillojë nesër me dy ndeshje....

DRITA-VUSHTRRIA

Drita fiton derbin ndaj Vushtrrisë, merr vendin e dytë

17 Prill, 2017 @13:29

Skuadra e Dritës ka shënuar mbrëmë një fitore shumë të...

BOROZANI.COM TEAM OF THE WEEK

5-shja e xhiros XXVI në Superligë

17 Prill, 2017 @13:02

Pas ndeshjeve të zhvilluara në fundjavën që e lamë pas,...

ROCKETS - THUNDER @ GAME 1

Houston deklason Oklahomën

Foto:nba.com

17 Prill, 2017 @8:49

Houston Rockets, me lehtësi e kaloi pengesën e parë ndaj Oklahoma...

CELTICS - BULLS @ GAME 1

Bulls befason liderin e Lindjes

Foto: nba.com

17 Prill, 2017 @8:28

Chicago Bulls, e vërtetoi se renditja tabelare në Play Off nuk ka...

JAMIR HANNER

Lojtari i Bashkimit, nënshkruan me Bosna Royal

Jammir Hanner, në ndeshjen e fundit të tij për Bashkimin ndaj Kerasan Prishtinës/ BOROZANI/ A. P.

18 Dhjetor, 2017 @21:46

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar te Bashkimi përgjatë...

KUPA E KOSOVËS

Terminet dhe referët e raundit III të Kupës

BOROZANI / Arkiv

18 Dhjetor, 2017 @16:52

FBK përmes një njoftimi ka bërë të ditur terminet dhe referët e...

GRUPI A I KUPËS SË KOSOVËS

Peja-Kalaja, zhvillohet në Prizren

18 Dhjetor, 2017 @15:23

Përmes një njoftimi të botuar në faqen zyrtare të ekipit në...

STATS

Lawrence në maje të FIBA Europe Cup

Foto: fiba.com

18 Dhjetor, 2017 @12:25

Ish-lojtari i Sigal Prishtës, Andrew Lawrence, e përfundoi stinorin...

YLLI - BOREA

Ylli mbyll stinorin vjeshtor i treti

BOROZANI / Arkiv

16 Dhjetor, 2017 @17:38

Skuadra therandase Ylli, duke e mposhtur Borean me rezultat 111-104,...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga