Të gjitha lajmet

DREJT SERIE A-së

Mike Moser në Reggio Emilia

Mike Moser, ndër më të dalluarit te Sigal Prishtina 2016/17/ BOROZANI/ A. P.

Mike Moser në Reggio Emilia

30 Qershor, 2017 @6:57

Ish basketbollisti i Sigal Prishtinës, Mike Moser, që shkëlqeu në stinorin 2016/17 me bardhekaltërit në rrugë drejt titullit kampion dhe Kupës së Kosovës, është anëtar më i ri i ekipit nga Serie A e Italisë, Reggio Emilia.

Moser 27 vjeç me 203 cenimetrat e tij pritet t’i ndihmoj ekipit italian që këtë stinor do të drejtohet nga trajneri Massimiliano Menetti. Ai ka pasur mesatare prej 14.5 pikëve, 8.2 kërcimeve dhe 1.5 aistimeve për ndeshje me bardhekaltërit në Superligë.

PAS 5 STINORËSH

Sigal Prishtina rikthen Ahmet Kandemirin

Ahmet Kandemir, trajner. Rikthehet te Prishtina/ BOROZANI/ Erdis Driza

29 Qershor, 2017 @12:21

Skuadra e Sigal Prishtinës ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

EDICIONI I DHJETË

BIBL nis përgatitjet për edicionin jubilar

BOROZANI/E.D./Arkiv

29 Qershor, 2017 @11:39

Liga Ballkanike e basketbollit, që në stinorin e kaluar ka pasur 4...

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina para shortit për Ligën e Kampionëve

BOROZANI/A.P.

29 Qershor, 2017 @11:11

Mbrëmë në Mies të Zvicrës, në shtëpinë e basketbollit...

NBA AWARDS

MVP: Russell Westbrook

Foto:nba.com

27 Qershor, 2017 @10:08

Super ylli i Oklahoma City Thunderit, Russell Westbrook, është...

OFFICIAL

Chris Paul në Houston Rockets

Foto: nba.com

29 Qershor, 2017 @10:52

Houston përgatitjeve për stinorin 2017/18 i hyri si raketë....

NBA AWARDS

Mbrojtësi më i mirë i vitit Draymond Green

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @9:55

Ylli i Golden State Warriorsit, Draymond Green, e fitoi çmimin...

NBA AWARDS

Trajneri i vitit në NBA Mike D’Antoni

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @9:37

Trajneri i vitit për stinorin e rregullt 2016/17 në NBA, është...

NBA AWARDS

Rookie i vitit: Malcolm Brogdon

Foto: nba.com

27 Qershor, 2017 @9:45

Talenti i Milwaukee Bucksit, Malcolm Brogdon, është zgjedhur rookie...

JABARIE HINDS

Hinds në elitën e Hungarisë

BOROZANI/ A. P.

27 Qershor, 2017 @8:07

Basketbollisti amerikan që shkëlqeu te Sigal Prishtina në stinorin...

JUSTIN BLACK

Justin Black në Chartres Metropole të Francës

BOROZANI/ A. P.

27 Qershor, 2017 @8:45

Basketbollisti amerikan që ishte ndër më të dalluarit te Bashkimi...

NBA AWARDS

Mbrojtësit më të mirë të sezonit, publikohet pesëshja

Foto: NBA

26 Qershor, 2017 @20:01

Është publikuar pesëshja më e mirë e sezonit në NBA sa i...

NBA AWARDS

Debutuesit, zgjedhen pesëshet e sezonit

26 Qershor, 2017 @20:09

Përveç mbrojtësve më të mirë të sezonit, janë zgjedhur edhe...

FIBA EUROPE CUP

Prishtina vs. Khimik, dy ndeshjet në Prishtinë

23 Tetor, 2017 @18:21

Pas fitores në ndeshjen e parë në Belgjikë, Prishtina aventurën...

PAS HUMBJES NGA YLLI

Pas 4 xhirosh, Bashkimi largon trajnerin

BOROZANI/A.P.

23 Tetor, 2017 @11:10

Pas humbjes nga Ylli në xhiron e fundit të Superligës, Bashkimi ka...

PEJA-RAHOVECI

Rahoveci me fitore të madhe ndaj Pejës

22 Tetor, 2017 @17:54

Ka ardhur edhe fitorja e tretë e Rahovecit këtë stinor. Ekipi i...

KERASAN-BOREA

Borea arrin fitoren historike në Superligë

BOROZANI/A. P.

21 Tetor, 2017 @21:57

Borea e Pejës ka shënuar fitoren e parë dhe historike në...

TREPÇA - PRISHTINA

Fitore e thellë e Prishtinës në Mitrovicë

21 Tetor, 2017 @19:57

Me fitore të thellë të Prishtinës është mbyllur takimi i...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga