Të gjitha lajmet

LEONARDO BONUCCI

Milan e zyrtarizon Bonuccin

Milan e zyrtarizon Bonuccin

14 Korrik, 2017 @14:34

Përmes një videoje të postuar pak më parë në faqen zyrtare të klubit, Milan ka zyrtarizuar ardhjen e mbrojtësit Leonardo Bonucci te rossonerët.

Ish lojtar i Interit, Trevisos dhe Barit, u bë i njohur në Juventus, ku kaloi 7 stinorët e fundit të karrierës para se të arrijë te rivali i madh, Milan.

B

Për Bonuccin, që është edhe standard në reprezentacionin italian, mediat italiane kanë raportuar se Milan ka paguar 40 milionë euro dëmshpërblim.

Ndërsa vetë lojtari do të merr kontratë 5 vjeçare me rrogë vjetore 6.5 milionë euro + bonuse.

ANALIZAT VERORE

Vera te Manchester City

15 Korrik, 2017 @22:52

Disa transferime të hershme për të hequr gajlet më pak të...

ANALIZAT VERORE

Vera te Tottenham Hotspurs

15 Korrik, 2017 @9:35

Spurs luajnë futbollin më të bukur ndoshta në ishull. Për më...

ANALIZAT VERORE

Vera te Bayern

14 Korrik, 2017 @22:23

E vetmja gjë që ka bërë Ancelotti ndryshe nga paraardhësi i tij...

NË PRIZREN

Liria miqësoren e parë sot

BOROZANI/ A. Paçarizi

14 Korrik, 2017 @13:02

Tani është momenti i vërtetë për të parë Lirinë që po...

SHORTI I RAUNDIT III

Skënderbeu mëson rivalin potencial

14 Korrik, 2017 @12:17

Skënderbeu, në rast se kalon rivalin e raundit të dytë...

SHORTI I RAUNDIT III

Shkëndija kundër rivalit të Prishtinës

14 Korrik, 2017 @12:09

Skuadra e Shkëndijës nga Tetova ka mësuar rivalin potencial të...

SHQIP NË EUROPA LEAGUE

Sa shqiptarë luajtën dje në Europa Ligë?

Osijeku feston golin e Muzafer Ejupit

14 Korrik, 2017 @11:40

Dy ekipet shqiptare të mbetura në garë për kualifikim në Europa...

SHORTI I RAUNDIT III

Kukësi mëson rivalin, nëse kalon raundin

14 Korrik, 2017 @11:17

Rruga e Kukësit që po kalon përmes Sheriff Tiraspolit në raundin...

MENTOR ZHDRELLA

Llapi sot zyrtarizoi Zhdrellën

14 Korrik, 2017 @9:17

Mesfushori i shumë ekipeve kosovare dhe katër herë lojtari më i...

ANALIZAT VERORE

Vera te Chelsea

14 Korrik, 2017 @9:16

Shtatëdhjetë milionë për Alex Sandron?! Kur e ke Marcos Alonson,...

NGA KONFERENCA E PARË

Gatusso tregon kapitenin e Milanit

Graph.: acmilan/fb

28 Nëntor, 2017 @16:09

Trajneri i përkohshëm i Milanit, Gennaro Gattuso, që prej dje...

VINCENZO MONTELLA

Rino ta dërgojë Milanin ku e ka vendin

27 Nëntor, 2017 @15:40

Trajneri, tashmë i shkarkuar i Milanit, Vincenzo Montella, është...

ZYRTARE

Milani shkarkon Montellan!

Foto: Getty Images

27 Nëntor, 2017 @11:19

Pas rezultateve jo të mira, Milani ka vendosur që ta shkarkojë...

MAURO ICARDI

Realit s’ia hapi telefonin

27 Nëntor, 2017 @10:15

Sulmuesi argjentinas në formë i Interit, Mauro Icardi, në një...

MATTIA DE SCIGLIO

S’diti ta festojë golin e parë të karrierës

Foto: juventus.it

27 Nëntor, 2017 @9:26

Mbrojtësi i krahut të Juventusit, Mattia De Sciglio, dje ka...

Të gjitha lajmet nga Serie A