Të gjitha lajmet

FINANCAT

Ministria, mbi 200 mijë euro FBK-së

Ministria, mbi 200 mijë euro FBK-së

14 Prill, 2017 @10:10

Ministria e Sportit sot ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi me FBK-në me qëllim të mbështetjes financiare për arritjen e objektivave të Federatës për vitin 2017.

Kështu, Ministria në fjalë është dakorduar që të mbështet FBK-në me 210 mijë euro për programin e saj ku janë përfshirë paraqitja e reprezentacioneve të Kosovës në garat e FIBAs.

RRUGA PËR FINAL FOUR (3)

Çerekfinalet e Euroligës: Olympiacos – Anadolu Efes

14 Prill, 2017 @10:00

Çifti ndoshta më i barabartë i çerekfinales mund të vendoset nga...

DIRK NOWITZKI

Stinori i njëzetë!

14 Prill, 2017 @7:51

Super ylli veteran i Dallas Mavericksit, gjermani, Dirk Nowitzki,...

REFERËT E NDESHJEVE

Përcaktohen gjyqtarët e xhiros XXVI

13 Prill, 2017 @14:21

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka deleguar referët dhe...

RRUGA PËR FINAL FOUR (2)

Çerekfinalet e Euroligës: CSKA Moska – Baskonia Vitoria Gasteiz

Foto: euroleague.net

13 Prill, 2017 @10:00

Kampionia aktuale përballë rebelimit bask. Parashikimi: 3-1...

PERËNDIM

Warriors përsëri në krye, orari dhe skema e play-offit

13 Prill, 2017 @9:50

Ashtu si në Konferencën Lindore, edhe në Konferencën Perëndimore...

LINDJE

Bostoni lider, përcaktohen duelet e play-offit

13 Prill, 2017 @9:30

Me takimet e luajtura mbrëmë është mbyllur sezoni i rregullt i...

NCAA SHOWCASE

NCAA Showcase – kamp i nivelit të lartë

13 Prill, 2017 @9:11

NCAA Showcase Kosovo 2017 – kampi i parë i akredituar nga NCAA që...

BASHKIMI-PEJA

Bashkimi triumfon ndaj Pejës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

12 Prill, 2017 @19:48

Bashkimi ka arritur të mposht Pejën për herë të dytë këtë...

ÇEREKU I TRETË: BASHKIMI-PEJA

Peja i afrohet Bashkimit plotësisht

12 Prill, 2017 @19:22

10 minutëshi i fundit i ndeshjes Bashkimi-Peja pritet të kalojë...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PEJA

Peja ngushton epërsinë në minutën e fundit

BOROZANI/Arkiv

12 Prill, 2017 @18:49

Bashkimi ka pasur rast të mirë të zgjerojë epërsinë e arritur...

TOP 10 PERFORMANCES @ GW 10

TOP10: Jamir Hanner, më i miri i xhiros X

BOROZANI/A.P.

20 Nëntor, 2017 @12:47

Aloja amerikane e Bashkimit, Jamir Hanner, është shpallë lojtari...

YLLI - TREPÇA

Ylli shkëlqen në pjesën e dytë, kap vendin e tretë

BOROZANI/ Arkiv

16 Nëntor, 2017 @20:46

Në takimin mbyllës të xhiros së dhjetë në Superligën e...

PJESA E PARË: YLLI-TREPÇA

Epërsi e Trepçës në Suharekë

BOROZANI/A.P.

16 Nëntor, 2017 @19:42

Ardhja e dy amerikanëve, ka këndellur Trepçën, që tashmë duket...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Trepça

BOROZANI/ Arkiv

16 Nëntor, 2017 @18:48

Janë publikuar pesëshet e para të Yllit dhe të Trepçës. YLLI:...

KERASANPRISHTINA-SIGALPRISHTINA

Sigal Prishtina s’ka të ndalur

15 Nëntor, 2017 @20:55

Pa probleme në Superligë dhe me mendje në FIBA Europe Cup. Sigal...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga