Të gjitha lajmet

KONFIRMOHET

Mirel Josa te klubi i Prishtinës

Mirel Josa te klubi i Prishtinës

11 Shtator, 2017 @20:21

Përmes një konfirmimi zyrtar në faqen e Facebookut, klubi i Prishtinës ka njoftuar se që nga sot drejtor sportiv i klubit kryeqytetas është i mirënjohuri Mirel Josa.

Josa në karrierën e tij ka drejtuar si trajner Tiranën drejt titullit kampion në sezonin 2003/2004, ndërsa më pas e ka drejtuar Skënderbeun drejt katër titujve kampion radhazi (gjatë viteve 2012-2016), si dhe ka arritur ta kualifikojë skuadrën korçare në grupet e Europa Leagues gjatë sezonit 2015/2016.

Në deklaratën e tij pas ardhjes te Prishtina, Josa deklaroi që nuk do t’i ndërhyjë trajnerit Thaqi në punën e trajnerit, por do të jetë aty për për çdo ndihmesë të mundshme.

CHAMPIONS LEAGUE

Juventusi me mungesa ndaj Barcelonës

11 Shtator, 2017 @16:18

Kur jemi një ditë para fillimit të fazës së grupeve në...

FRANK DE BOER

Shkarkohet pas 4 ndeshjeve

Foto: Crystal Palace Official

11 Shtator, 2017 @13:02

Vjen viktima e parë në Premier Ligë sa i përket trajnerëve. Pas...

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

11 Shtator, 2017 @8:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e...

LAÇI-PARTIZANI

Laçi me 2 gola i uron mirëseardhje Iulianos në Shqipëri

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @21:18

Para fillimit të stinorit nisën me shumë bujë dhe me disa...

FERIZAJI-VUSHTRRIA

Muhabi Bushi vendos derbin, Ferizaji njofton me humbje Vushtrrinë

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @21:02

Skuadra e Ferizajit ka fituar derbin e sotëm të Ligës së Parë...

ÇIFTET E RAUNDIT III

Hidhet shorti i rrethit të tretë të Kupës

BOROZANI/ A. P.

7 Nëntor, 2017 @14:39

Në zyret e FFK-së sot është tërhequr shorti i rrethit të tretë...

TE PRISHTINA

Operohet suksesshëm Lorik Boshnjaku

Foto: prishtinafc.com

7 Nëntor, 2017 @14:22

Edhe futbollisti i tretë i Prishtinës këtë stinor ka kaluar një...

NË GJILAN

Bekim Isufi merr drejtimin e Dritës

BOROZANI/Arkiv

5 Nëntor, 2017 @22:48

Pasi që ofroi dorëheqjen pas ndeshjes ndaj Flamurtarit (1-1) dhe...

GJILANI - LLAPI

Rusi mposht liderin

Foto: Arkiv

5 Nëntor, 2017 @16:01

Pas humbjes së parë të stinorit, Gjilani është këndellur...

BESA - FERONIKELI

5she nga Feronikeli për 3 pikë

5 Nëntor, 2017 @15:55

Feronikeli është treguar i pamëshirshëm ndaj Besës sot në...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga