Të gjitha lajmet

PRIZRENI-MITROVICA

Mitrovica futsall triumfon në Prizren

Mitrovica futsall triumfon në Prizren

2 Prill, 2017 @9:35

prizreni futsal 3 : 5 mitrovica futsal

Skuadra e Mitrovicës në futsall ka bërë një hap të madh drejt Superligës së Kosovës në këtë sport, duke e mposhtur Prizrenin në “Sezai Surroi” mbrëmë me rezultat 5-3.

Pranë afro 300 shikuesve në palestër, ekipi mysafir ka qenë më i saktë para portës kundërshtare dhe ka shënuar fitore, që ia hap rrugën tash për Superligë, pasi që Prizreni dhe Mitrovica janë rivalë direkt për një vend që dërgon në elitë të futsallit.

Me këtë fitore, Mitrovica tash ka 24 pikë dhe kap pozitën e dytë në klasifikim, derisa Prizreni bie në pozitën e tretë dhe mbetet në 21 pikë. Në vendin e parë është Drenica-T me një ndeshje më pak dhe 24 pikë.

COUPE DE LA LIGUE

Kupa e Ligës i takon Parisit

1 Prill, 2017 @21:50

Pas eliminimit të turpshëm nga Barcelona në Ligën e Kampionëve,...

JUNIKU - LIBURNI

Liburni vazhdon fitoret, fiton në Junik

1 Prill, 2017 @21:29

Në takimin e luajtur sonte në Junik në kuadër të xhiros së XIII...

VAROSHI - BESA

Besa deklason Varoshin, rekord i ri në futsallin kosovar

1 Prill, 2017 @21:15

Me rezultat tejet të thellë 2-32 ka përfunduar takimi mes Varoshit...

FADIL RAMA

Rama: T’i ikim fundit

1 Prill, 2017 @17:31

Trajneri i Drenicës, Fadil Rama, është shprehur të jetë i...

AFRIM TOVËRLANI

Tovërlani: Hap prapa

1 Prill, 2017 @17:29

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, e ka cilësuar si një hap...

CHELSEA-CRYSTALPALACE

Chelsea mposhtet pas 3 muajve

1 Prill, 2017 @17:05

Skuadra e Chelseat është mposhtur për herë të parë në Premier...

UNITED-WBA

Barazimi i katërt, në 5 ndeshjet e fundit në Old Trafford

1 Prill, 2017 @16:51

Manchester United nuk po mund të gjej rrugën e fitores në shtëpi....

RAMIZSADIKU-VUSHTRRIA

Ramiz Sadiku befason Vushtrrinë

KF Ramiz Sadiku

1 Prill, 2017 @16:22

Skuadra e Ramiz Sadikut sot ka bërë befasinë e ditës në Ligë...

FERONIKELI-DRENICA

Drenica befason Feronikelin, fiton derbin

Foto: arkiv/ S. Aliqkaj

1 Prill, 2017 @15:55

Drenica ka bërë befasinë e xhiros në Superligë. Edhepse shumica...

GIANNINA-XANTHI

Lila, asnjë minutë në barazimin e Janinës

1 Prill, 2017 @14:51

Mesfushori luftarak i kombëtares shqiptare, Andi Lila, pas ndeshjeve...

LIGA E PARË

Prizreni përforcon pozitën e parë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

25 Mars, 2018 @23:49

Në duelin e dy skuadrave me pikë të barabarta në krye të...

LIBURN - BESA

Liburni bindshëm në derbin e xhiros

Foto: FC Liburn

24 Mars, 2018 @11:38

Në një atmosferë mjaft të bukur sportive në palestrën “Shani...

JAVA XII

Derbi i xhiros luhet në Gjakovë

Foto: BOROZANI / ARKIV

23 Mars, 2018 @13:56

Me fillim nga ora 20:00, sonte në Gjakovë takohen Liburni dhe Besa...

LIGA E PARË

Prizreni hap pranverën me fitore

BOROZANI / Arian Paçarizi

19 Mars, 2018 @13:31

Skuadra e Prizrenit, në ndeshjen e parë të stinorit pranveror, në...

LLAPI - LIBURNI

Liburni mposht Llapin në Podujevë

17 Mars, 2018 @12:46

Në takimin e dytë të stinorit pranveror, Liburni ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga