Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

16 Maj, 2018 @21:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit, mobilizimi në Gjakovë për ndeshjen vendimtare ndaj Gjilanit po vazhdon.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Kur jemi 2 ditë larg ndeshjes, shumë lokale në Gjakovë kanë njoftuar se do të mbyllen gjatë orëve që do të luhet ndeshja mes Vëllaznimit dhe Gjlanit, ndërsa gjithashtu kanë bërë thirrje që njëjtë të veprojnë edhe të gjitha lokalet e qytetit.

Sipas renditjes tabelare, Vëllaznimit i duhet fitorja që të mbetet automatikisht në Superligë, ndërsa në rast se ndeshja përfundon me barazim apo me fitoren e Gjilanit, Vëllaznimi do të detyrohet të luajë në barazh ndaj Ferizajit, vendit të katërt të Ligës së Parë.

EUROPA LEAGUE: FINALJA

Super Griezmann, Atletico fiton Europa Leaguen

Foto: BBC

16 Maj, 2018 @21:36

Atletico Madrid është fitues i edicionit 2017/2018 të Europa...

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

FINALJA E CHAMPIONSHIPIT

Njëri do të rikthehet

16 Maj, 2018 @16:39

Janë përcaktuar ekipet që do të luftojnë në finalen e madhe të...

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina,...

ANGLIA PUBLIKON LISTËN

Me Arnoldin drejt Botërorit

16 Maj, 2018 @14:50

Mbrojtësi i Liverpoolit, i paftuar ndonjëherë në kombëtaren...

WEST HAM UNITED

Largohet David Moyes

16 Maj, 2018 @13:53

Pas lajmit për largimin e Sam Allardycet nga Evertoni, edhe një...

LEGJENDA ARGJENTINASE NË BELLORUSI

Me Maradonën trajner, drejt zhvillimit

Foto: DinamoB/fb

16 Maj, 2018 @11:38

Legjenda e futbollit argjentinas dhe botëror, Diego Maradona,...

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina,...

GJAKOVË

Vendosen ulëset në stadiumin e Vëllaznimit

15 Maj, 2018 @14:10

Pak ditë para ndeshjes vendimtare ndaj Gjilanit, ndeshje e cila do...

TERMINET E XHIROS SË FUNDIT

Caktohet dita për Prishtina-Drita

15 Maj, 2018 @11:10

FFK përmes një njoftimi të botuar pak më parë ka bërë të...

FFK

FFK sqarohet për ndeshjen Prishtina - Drita

Foto: Kosovan Footy

14 Maj, 2018 @17:07

Pas kërkesës së Prishtinës që ndeshja e fundit kampionale mes...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga