Të gjitha lajmet

NGA KONFERENCA PËR MEDIA

Modrić: Kosova është më e mirë si mysafire

Foto: Sportske.jutarnji.hr

Modrić: Kosova është më e mirë si mysafire

2 Shtator, 2017 @10:19

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modrić, i zgjedhur si mesfushori më i mirë i stinorit në Europë ditë më parë nga UEFA, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovën ka thënë se kosovarët janë më të rrezikshëm kur luajnë si mysafirë.

“Pres një ndeshje interesante, duhet të jemi të koncentruar maksimalisht për të arritur rezultat, që në rastin tonë është fitore. Kosova është ekip i papërshtatshëm, teknikisht e rregulluar, me lojtarë të shpejtë,” ka thënë njëri ndër mesfushorët më të mirë në botë Modrić, për reprezentacionin e Kosovës.

TABELA AKTUALE DREJT RUSIA 2018

“Nëse nuk je në nivel ndaj Kosovës, ata mund të të shkaktojnë probleme. Edhe një gjë më ka rënë në sy, Kosova luan shumë më mirë jashtë shtëpisë. Kjo është arsyeja kryesore pse duhet dhënë maksimumin në këtë ndeshje, të arrijmë rezultatin e duhur dhe të shkojmë të motivuar në Turqi në ndeshjen e radhës,” ka shtuar Modrić.

Kroacia-Kosova zhvillohet sonte prej orës 20e45.

PËR MEDIAT KROATE

Kozniku kroatëve, jeni favoritë por kujdes, ky është futboll

2 Shtator, 2017 @9:55

Ardian Kozniku, ish-reprezentues i Kroacisë dhe emër i njohur i...

NGA KONFERENCA PËR SHTYP

Čačić: Kosova ka krijuar më shumë sesa çdo kundërshtar tjetër

Foto: jutarnji/sport.com

1 Shtator, 2017 @22:37

Selektori i Kroacisë, Ante Čačić, në konferencën për shtyp...

KAZAKISTANI-MALIiZI

Beqiraj shënon në fitoren e Malit të Zi

1 Shtator, 2017 @22:01

Mali i Zi ka shënuar fitore 3-0 si mysafir i Kazakistanit sonte në...

GRUPI E: DANIMARKA - POLONIA

Danimarka deklason Poloninë, ‘komplikon’ grupin

1 Shtator, 2017 @21:46

Një super Danimarkë është shfaqur sonte në Kopenhagë! Skuadra...

GRUPI C: ÇEKIA - GJERMANIA

Hummels i jep fitoren Gjermanisë

1 Shtator, 2017 @21:41

Në takimin e luajtur në Pragë, Gjermania arriti të shënojë...

KOSOVA U21

Florent Hasani: Synojmë shumë, por na mungon infrastruktura

1 Shtator, 2017 @20:43

Përveç përzgjedhësit Prekazi, para mediave pas fitores së...

PËRFAQËSUESJA U21

Prekazi: Treguam shpirt luftarak, goli i parë vendimtar

1 Shtator, 2017 @20:39

Pas fitores ndaj Norvegjisë, për media foli Rafet Prekazi,...

KOSOVA U21 - NORVEGJIA U21

Kosovë fenomenale, fitore me përmbysje ndaj Norvegjisë

1 Shtator, 2017 @19:55

Me një paraqitje fantastike në stadiumin ‘Adem Jashari’ në...

PREMIER LEAGUE

Rekord i ri i shpenzimeve në Premier League

1 Shtator, 2017 @9:52

Përveç që është liga me më shumti shpenzime në këtë afat...

ZVICRA-ANDORRA

Zvicra perfekte, Xhaka, Shaqiri e Mehmedi startues

Foto: blick.ch

31 Gusht, 2017 @22:23

Përfaqësuesja e Zvicrës ka shënuar edhe fitoren e shtatë me...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018