Të gjitha lajmet

COUPE DE FRANCE

Monaco e përgjysmuar arrin gjysmëfinalen

Monaco e përgjysmuar arrin gjysmëfinalen

4 Prill, 2017 @22:00

Monaco
Lille
Monaco 2 : 1 Lille
V. Germain 35', 45' 90'+3 A. El Ghazi

Skuadra e Monacos që po kalon formë të lartë këtë stinor si në Ligue 1 dhe në Ligë të Kampionëve, ka arritur sonte që të sigurojë edhe gjysmëfinalen e Kupës së Francës, duke e eliminuar Lille-in në çerekfinale, 2-1.

Germain

Dy gola të sulmuesit Valere Germain kanë vendosur takimin e sontëm në të mirë të ekipit nga principata, ndërsa e tëra që kanë arritur mysafirët që luajtën nga minuta e 40-të me një lojtar më pak (Arcus, karton i kuq), ka qenë goli i nderit në minutat shtesë të takimit.

Trajneri i Monacos, Leonardo Jardim ka futur sot në ndeshje ekip të përgjysmuar, ku mbi 5 lojtarë standard të ekipit të parë janë pushuar.


Valère Germain Goal HD - Mónaco 1-0 Lille 04… by sports-live1

COPPA ITALIA

Lazio mposhtet, por arrin finalen!

4 Prill, 2017 @21:45

Thomas Strakosha, portieri i kombëtares shqiptare ka arritur finalen...

LEICESTER-SUNDERLAND

Kampioni i zgjuar vonë, 5 fitore radhazi dhe fundos Sunderlandin

Islam Slimani (Leicester) duke shënuar golin e parë të ndeshjes sonte

4 Prill, 2017 @21:31

Leicester City nuk ka të ndalur. Futbollistët e drejtuar nga...

HOFFENHEIM-BAYERN

Humbja e parë, pas 5 muajsh

4 Prill, 2017 @21:12

Kanë kaluar 5 muaj prej se Bayern përjetoi humbjen e parë të...

DORTMUND-HAMBURG

Mavraj kthehet, por Hamburg mposhtet

4 Prill, 2017 @21:00

Qendërmbrojtësi më stabil i kombëtares shqipare, Mërgim Mavraj,...

KOMUNIKATA

Reagon edhe Prishtina

Foto: prishtinafc.com

4 Prill, 2017 @20:28

Klubi i futbollit Prishtina ka reaguar pas skandalit që plasi sot...

PËRKRAHJE

Shokët e skuadrës vizitojnë Nuzën

Foto: Egzon Gashi (futbollist i Vëllaznimit)/ Facebook

4 Prill, 2017 @18:46

Futbollistët e Vëllaznimit sot e kanë vizituar bashkëlojtarin e...

REFER TJETËR

FFK ndërron referin e ndeshjes Drita-Prishtina

4 Prill, 2017 @18:22

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka reaguar menjëherë pas...

KOMISIONI FUT NË DISCIPLINORE

FFK-ja në akcion: Lojtarët e Besës në disciplinore dhe akterët e videos së sotme

4 Prill, 2017 @18:00

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka nisur akcionin e plotë...

PAS VIDEOS

Munishi dhe Gashi, deklarohen pas inçizimeve

4 Prill, 2017 @17:53

Trajneri tashmë i suspenduar i Dritës, Ismet Munishi dhe referi...

VENDIMI PËR DUKAGJINI-ISTOGU

FFK vendos, Dukagjinit 3 pikë

4 Prill, 2017 @17:00

Mosudhëtimi i Istogut në Klinë në xhiron e fundit për ndeshje...

TOP 5 PËR FUNDJAVË

5 derbit e 5 ligave të forta

BOROZANI/ Graph. O. Kraja

25 Nëntor, 2017 @13:46

Këtë fundjavë në TOP 5-shen e javës kemi 5 derbi nga 5 ligat e...

PARIS-NANTES

Parisi ngrit epërsinë

Foto: leparisien.fr/ O. Lejeune

18 Nëntor, 2017 @18:54

Futbollistët e Paris St Germain janë treguar të pamëshirshëm...

LILLE-ST'ETIENNE

Lille po rikthehet

Foto: losc.fr

17 Nëntor, 2017 @21:33

Fitorja e dytë me radhë për Lille-in. Ekipi i drejtuar nga Marcelo...

BALLKANI-VUSHTRRIA

Derbi i Ligës së Parë, përfundon baraz

BOROZANI/ A. P.

5 Nëntor, 2017 @15:39

Nuk u gjet fituesi në ndeshjen derbi të zhvilluar sot në Prizren,...

OLYMPIQUE MARSEILLE

Pas shkelmimit të tifozit, Evra suspendohet nga ekipi i tij

3 Nëntor, 2017 @21:40

Mbrojtësi Patrice Evra është suspenduar me efekt të...

Të gjitha lajmet nga Ligue 1