Të gjitha lajmet

MONACO - DORTMUND

Monaco rikthen lavdinë franceze, arrin gjysmëfinalen

Monaco rikthen lavdinë franceze, arrin gjysmëfinalen

19 Prill, 2017 @21:41

Monaco
Borussia Dortmund
Monaco 3 : 1 Borussia Dortmund
K.Mbappe 3', R.Falcao 17', V.Germani 81' M.Reus 48'

Stade Louis II, Monaco

Ashtu si në ndeshjen e parë në Gjermani, edhe në takimin e luajtur sonte në Francë, Monaco është treguar ekip më i mirë se Dortmundi, për ta arritur kështu gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Skuadra nga principata e tregoi kualitetin e vet me të filluar takimin, me super talentin Mbappe që shënoi në minutën e 3’. 14 minuta më vonë, ishte kolumbiani Falcao ai që shënoi për 2-0, duke e mbyllur pothuajse dilemën e skuadrës që kalon në fazën tjetër.

SKEMA CHAMPIONS LEAGUE

Epërsia e Monacos u ngushtua përmes Marco Reusit në fillim të pjesës së dytë, mirëpo kjo ishte e tëra çfarë dhuroi Dortmundi sonte, me Monaco e pandalshëm në anën tjetër që ushtroi presion gjatë gjithë kohës dhe e gjeti edhe golin e tretë përmes zëvendësuesit Germain.

Duhet përmendur që Monaco ka shënuar nga 3 gola në të 4 ndeshjet pas grupeve në Champions League, një fakt tjetër që dëshmon lojën sulmuese të skuadrës nga principata.

Përveç Monacos, gjysmëfinalen e kanë siguruar edhe Atletico Madridi, Real Madridi dhe Juventusi, ndërsa çiftet gjysmëfinaliste kuptohen në shortin e të premtes.


Monaco vs Borussia Dortmund 3-1 All Goals… by sports-live1

KUPA E SHQIPËRISË

Skënderbeu e Tirana në finale të Kupës

19 Prill, 2017 @19:27

Pas dy takimeve të luajtura sot, janë kuptuar dy finalistët e...

VENDIMI I KD

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

19 Prill, 2017 @20:50

FFK ka bërë të ditur sot dënimet për video-skandalin e botuar...

MAQEDONI

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

19 Prill, 2017 @19:22

Ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, e cila u ndërpre në...

MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 Prill, 2017 @19:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe...

BARCA - JUVENTUS

Barca vs. Juve, formacionet zyrtare

19 Prill, 2017 @19:17

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

MAQEDONI

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

19 Prill, 2017 @16:03

Është ndërprerë ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë...

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Real-Liverpool

Fotot: UCL/fb

26 Maj, 2018 @23:30

Pak orë pas ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve ndërmjet...

UCL FINAL: REAL - LIVERPOOL

Regjimi madrilen vazhdon!

26 Maj, 2018 @21:31

I treti vit me radhë, e trembëdhjeta në histori! Reali është...

REAL MADRID - LIVERPOOL

Real Madrid vs. Liverpool, formacionet startuese

Foto: Sky Sports

26 Maj, 2018 @18:46

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Real...

FINALJA E MADHE

Formacionet e mundshme: Real Madrid - Liverpool

Foto: uefa.com

26 Maj, 2018 @14:45

Tashmë gjithçka është gati në Kiev për të nisur ndeshja e...

FINALJA NË TURQI

Finalja e Champions 2020, në Stamboll

Foto: uefa.com

24 Maj, 2018 @14:23

Stadiumi ku zakonisht i zhvillon ndeshjet reprezentacioni i Turqisë,...

Të gjitha lajmet nga Champions League