Të gjitha lajmet

DEKLAROHET MONTELLA

Montella: S’i njoh, por do të mësoj për ta

Montella: S’i njoh, por do të mësoj për ta

4 Gusht, 2017 @14:45

Trajneri i Milanit, Vincenzo Montella, ka komentuar rivalin e radhës në Europa League për ekipin e tij, Shkëndijën.

Ai ka thënë se rivali i radhës është i panjohur për te, por shpejt do të mësoj për ekipin tetovar.

”Çka të them? Sinçerisht, nuk di asgjë më shumë për ata. Mirëpo, ka kohë për t’i studiuar dhe të mësojmë të gjitha. Ajo që është më e rëndësishme është të organizojmë mirë udhëtimin. Të shohim si do të luajmë ne, e pas asaj lojën e kundërshtarit dhe taktikën e tyre,” është cituar të ketë thënë Montella nga mediat e Shkupit sot.

Shkëndija, që eliminoi tre skuadra për të arritur në Play-Off të Europa Ligës, ka fituar kundërshtarin më të famshëm të mundshëm në këtë short, Milanin e këndellur.


Ndeshja e parë zhvillohet në Milano më 17 gusht
.

MILIONAT

Duelet në miliona euro

4 Gusht, 2017 @14:10

Faqja gjermane e specializuar për llogaritje të transfereve të...

EUROPA LEAGUE PLAY-OFF

Shorti i plotë i Europa League

4 Gusht, 2017 @13:29

Pas shortit të Champions Leagues, në Nyon të Zvicrës u mbajt edhe...

SHKËNDIJA - MILAN

Konfirmohet stadiumi për ndeshjen Shkëndija - Milan

4 Gusht, 2017 @13:27

Menjëherë pas shortit të Europa Leagues, ku u vendos që...

EUROPA LEAGUE

Skënderbeu kupton kundërshtarin

4 Gusht, 2017 @13:16

Pasi e arriti fazën Play-Off mbrëmë pas triumfit ndaj Mlada...

EUROPA LEAGUE

Shkëndija ndaj 7 herë kampionit evropian

4 Gusht, 2017 @13:10

Shorti i mbajtur sot në Nyon të Zvicrës ka vendosur që Shkëndija...

CHAMPIONS LEAGUE PLAY-OFF

Olympiacosi i Hasit takohet me Rijekën

4 Gusht, 2017 @12:54

Në shortin e mbajtur sot, kundërshtarin për fazën Play-Off të...

CHAMPIONS LEAGUE PLAY-OFF

Kuptohet shorti i fazës Play-Off

4 Gusht, 2017 @12:07

Në Nyon të Zvicrës sot është mbajtur shorti i fazës Play Off...

PARIS

Neymar ateron në Paris

4 Gusht, 2017 @11:45

Pas zyrtarizimit dhe kompletimit të transferimit, pak minuta më...

ALVARO NEGREDO

Premton 35 gola te Besiktas

4 Gusht, 2017 @11:17

Besiktasi në këto çaste është duke e prezentuar sulmuesin e ri...

GAZETAT DITORE

04.08.17 - Shtypi shqip

4 Gusht, 2017 @9:49

Ballinat e sportiveve nga Shqipëria sot kanë emëruesin e...

KATEGORIA SUPERIORE

Skënderbeu dënohet për takimin ndaj Partizanit

27 Tetor, 2017 @22:56

Pas incidenteve në ndeshjen ndaj Partizanit të Beogradit në Europa...

NDESHJET E ORËS 21:05

Milan mbetet lider, përkundër barazimit me grekët

19 Tetor, 2017 @23:28

Edhepse nuk pati fitues në ndeshjen shterpe, të përfunduar pa gola...

SKENDERBEU-PARTIZANI

Barazim, Shehi shpëton Skënderbeun në fund

19 Tetor, 2017 @23:11

Skënderbeu ka marrë edhe pikën e dytë në tre ndeshjet e para të...

NDESHJET E ORËS 19:00

Giroud me gërshërë sjell fitoren e Arsenalit

19 Tetor, 2017 @22:00

Arsenal ka ruajtur epitetin e ekipit perfekt në Grupin H të Europa...

PARA NDESHJES: SKENDERBEU-PARTIZANI

Pragmatik për 3 pikë

19 Tetor, 2017 @10:17

Skënderbeu i Korçës, sot në Elbasan pret rivalin e Grupit B,...

Të gjitha lajmet nga Europa League