Të gjitha lajmet

FIBA

Mosrespektimi i himnit, gjobitet Kosova

BOROZANI

Mosrespektimi i himnit, gjobitet Kosova

9 Gusht, 2017 @10:48

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka kërkuar që spektatorët dhe publiku në ndeshjen tjetër si vendas në parakualifikime për Kupën e Botës të jenë më të vëmendshëm.

Kjo pasi që FIBA Europe ka dërguar gjobën e parë për Kosovën, pas ndeshjes së parë parakualifikuese ndaj Maqedonisë, të cilën e fitoi Kosova.

Ju informojmë se FIBA e ka ndëshkuar Federatën tuaj nacionale për shkak të sjelljeve josportive të tifozëve të Kosovës. Gjatë intonimit të himnit të Maqedonisë, spektatorët kanë bërtitur dhe kanë kënduar aq sa himni nuk mund të dëgjohej më, në ndeshjen e 2 gushtit”, thuhet në njoftimin e dërguar nga FIBA.

Gjobat e FIBAs nisin prej 1 mijë e shtohen gjithnjë e më shumë, ndërsa shtëpia e basketbollit europian nuk toleron mosrespektim shtetëror të kundërshtarit.

ISAIAH THOMAS

Thomas: Meritoj kontratë maksimale

nba.com

9 Gusht, 2017 @9:34

Ylli i Boston Celticsit, Isaiah Thomas, pasi që t’i skadon kontrata...

RIVALI I SOTËM I KOSOVËS

Çka duhet ditur para ndeshjes Estonia-Kosova?

Reprezentacioni i Estonisë, rivali i sotëm i Kosovës/ Foto: fiba.com

9 Gusht, 2017 @8:37

Sot Kosova do të zhvillojë ndeshjen e dytë para-kualifikuese për...

TRANSMETIMI

FBK konfirmon, të gjitha ndeshjet e Kosovës në TV

8 Gusht, 2017 @22:51

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të saj,...

PARA NDESHJES, FLET KAPITENI

Dardani: Më se të gatshëm për Estoninë

8 Gusht, 2017 @22:09

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë...

RIVALI I SOTËM I KOSOVËS

Çka duhet ditur para ndeshjes Estonia-Kosova?

Reprezentacioni i Estonisë, rivali i sotëm i Kosovës/ Foto: fiba.com

9 Gusht, 2017 @8:37

Sot Kosova do të zhvillojë ndeshjen e dytë para-kualifikuese për...

TRANSMETIMI

FBK konfirmon, të gjitha ndeshjet e Kosovës në TV

8 Gusht, 2017 @22:51

Përmes një njoftimi të lëshuar në faqen zyrtare të saj,...

PARA NDESHJES, FLET KAPITENI

Dardani: Më se të gatshëm për Estoninë

8 Gusht, 2017 @22:09

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Dardan Berisha, ka thënë...

TE ESTONIA

Kitsing s’luan ndaj Kosovës

Photo: Taavi Sepp/ delfi.ee

8 Gusht, 2017 @12:39

Mediat estoneze kanë bërë të ditur sot se njëri ndër...

PARA NDESHJES, FLET SELEKTORI

Greenberg: Me mbrojtje të lartë ndaj Estonisë

8 Gusht, 2017 @9:50

Selektori i Kosovës, Brad Greenberg, në përgatitjet e fundit të...

Të gjitha lajmet nga Kina 2019