Të gjitha lajmet

VAZHDON VJESHTA

Moti ndikon në mbylljen e stinorit vjeshtor

BOROZANI/Arkiv/E. D.

Moti ndikon në mbylljen e stinorit vjeshtor

17 Nëntor, 2017 @10:38

Komisioni i Garave të FFK-së ka vendosur që pjesa vjeshtore e kampionatit, Superliga e Kosovës, të vazhdojë deri në xhiron XVIII, por mund të luhet edhe xhiroja XIX.

E Vendim me “ose”, mirret vetëm në KG të FFK-së.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

“Njoftohen klubet dhe opinioni se Komisioni i Garave ka vendosur që garat e stinorit vjeshtor do të vazhdojnë deri në javën e 18-të ose 19-të, varësisht prej kushteve atmosferike që do të mbretërojnë në vendin tonë në javët në vazhdim. Ky vendim është marrë duke pasur parasysh se verën e ardhshme do të mbahet Kampionati Botëror dhe federatat nacionale janë të obliguara t’i kryejnë kampionatet në kohën e paraparë. Kësisoj, ky edicion garues do të mbyllet më 27.05.2018,” ka shkruar njoftimi i FFK-së botuar pak më parë në faqen zyrtare të saj.

Në vitet e fundit, FFK ka mbyllur stinorin vjeshtor në xhiron e XVII të Superligës.

PRESENTERS

Nikoqirët e shortit për Botëror

17 Nëntor, 2017 @10:08

Ish-reprezentuesi i Anglisë, ndërsa tash udhëheqësi i emisionit...

DRAW FOR RUSSIA 2018 WORLD CUP

Vazot, para shortit për Botërorin “Rusia 2018”

Foto: fifa.com

16 Nëntor, 2017 @22:20

Me fitoren e Perusë ndaj Zelandës së Re janë kompletuar të...

RUSSIA 2018

Top 5 ‘dëshpërimet’ e Botërorit

16 Nëntor, 2017 @11:39

Pasi u konfirmuan të gjitha përfaqësueset që do të marrin pjesë...

RUSSIA 2018

Bileta e fundit shkon për Perunë

Foto: FIFA

16 Nëntor, 2017 @11:33

Pas fitores 2-0 ndaj Zelandës së Re, Peru është skuadra e fundit...

ITALIA LARGON SELEKTORIN

FIGC shkarkon Venturën

15 Nëntor, 2017 @19:09

Federata e Futbollit të Italisë (FIGC) pas dështimit që të...

LIBURNI

Liburni rikthen Koznikun

15 Nëntor, 2017 @17:32

Pas lajmit për largimin e dyshes Bytyqi e Doli, Liburni ka njoftuar...

AUSTRALIA - HONDURAS

Jedinak me hat-trick, Australia kualifikohet

15 Nëntor, 2017 @12:00

Për të katërtën herë me radhë, Australia është pjesë e...

DATA DHE ORA

Shorti i “Russia 2018”

Foto: FIFA

15 Nëntor, 2017 @10:34

Tashmë pasi që janë bërë të ditura thuajse të gjitha skuadrat...

IRLANDA-DANIMARKA

Eriksen me hat-trick çon danezët në Botëror

Fotot: uefa.com

14 Nëntor, 2017 @22:34

Mesfushori i shkëlqyeshëm i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen,...

KOSOVA U21

Pa fitues mes Azerbejxhanit e Kosovës U21

14 Nëntor, 2017 @16:53

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Azerbejxhanit U21...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1974

Fotot: GoogleImages/GettyImages/DPA

7 Qershor, 2018 @15:27

Edhe titulli i dytë i Gjermanisë Perëndimore do të vinte kundër...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Franz Beckenbauer - 1990

Foto: GoogleImages/Getty Images/

7 Qershor, 2018 @15:10

Ishulli i Korsikës, ndonëse është pjesë e Francës politikisht,...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Bobby Moore

Fotot: Getty Images/ Google Images/ Youtube

6 Qershor, 2018 @19:00

Ideja që zbuluesi është më i miri i asaj që ka zbuluar kishte...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Pele 3.0 - 1970

Foto: Getty Images/ Google Images

6 Qershor, 2018 @8:00

Brazili në Kupën e Botës si vendas kishin luajtur me fanella të...

KOLUMNE: FUTBOLLISTËT QË SHKRUAN HISTORINË

Pele 2.0 - 1962

Pele dhe Vava, 1962. (Foto: Getty Images/ Google Images)

5 Qershor, 2018 @23:00

Futbolli olimpik i dedikohej më shumë futbollistëve amatorë,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018