Të gjitha lajmet

LLOGARITË E KUKËSIT

Mposhte kampionin, bëhu kampion

Foto: KF Kukesi Offiicial

Mposhte kampionin, bëhu kampion

16 Maj, 2017 @11:35

Llogaritë janë ndër më të mirat për Kukësin që është afër të shpallet kampion i Shqipërisë për herë të parë në histori të klubit.

Kukësi ka 1 pikë më shumë se Skënderbeu ndjekës dhe është lider i klasifikimit. Në xhiron që vjen e pret pikërisht Skënderbeun në Zeqir Ymeri.

Me fitore, Kukësi do të shpallet kampion i ri i Shqipërisë!

TABELA AKTUALE E SUPERIORES

Në rastin tjetër, edhe barazimi nuk i prish punë kukësianëve. Ata do të ndalin kështu Skënderbeun dhe do të mbajnë distancën 1 pikëshe, derisa në xhiron e fundit udhëtojnë te Luftëtari i Gjirokastrës, që tashmë ka mbetur në mes të klasifikimit dhe përveç lëvizjes së një pozite mbi ose nën, nuk ka tjetër ku shkon.

NDESHJET E MBETURA

Fitorja ndaj Luftëtarit në rast se barazojnë me Skënderbeun, përsëri do ta bënte Kukësin kampion.

K

Kukësi ka qenë nënkampion i Shqipërisë tre herë së fundi, derisa Skënderbeu ia merrte titullin nga dora. 2013, 2014 dhe 2015 Kukësi e përfundoi si nënkampion.

Koha për titull?!

TITULLI I SHTATË?!

Dy finalet e Skënderbeut!

16 Maj, 2017 @9:56

Skënderbeu është kampion aktual i Shqipërisë. Korçarët kanë...

MEMORANDUMI

Gati gjysmë milioni për FFK-në

Foto: mkrs-ks.org

16 Maj, 2017 @9:01

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka nënshkruar memorandum me...

XHIROJA XXVIII

Duele të rëndësishme në mesjavë

16 Maj, 2017 @8:50

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se të...

FLAMURTARI - PARTIZANI

Partizani ndalet në Vlorë, hap prapa për titull

15 Maj, 2017 @19:58

Pa fitues është mbyllur dueli i zhvilluar sot në Vlorë mes...

SKËNDERBEU - TIRANA

Skënderbeu vazhdon luftën, Tirana rrezikon rënien

15 Maj, 2017 @19:49

Një gol i veteranit Hamdi Salihi nga pika e bardhë një minutën e...

BOCA JUNIORS vs RIVER PLATE

“Superclasico” i takoi River Plates

15 Maj, 2017 @9:08

Njëri ndër derbit më të mëdha të botës, Boca Juniors - River...

FENIKS - PRISHTINA

Feniksi fiton bindshëm ndeshjen e parë

14 Maj, 2017 @23:40

Me fitoren e Feniksit 6-2 është mbyllur takimi i parë gjysmëfinal...

NË RADAR TË SELEKTORIT

Kë e vëzhgoi sot selektori Bunjaku?!

Foto: prishtinafc.com

14 Maj, 2017 @22:43

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaku, ka...

NGA EMISIONI

Bunjaki: Do të ketë lojtarë të ri

14 Maj, 2017 @22:37

Selektori i Kosovës, Albert Bunjaku, që aktualisht është mysafir...

DRITA-HAJVALIA

Drita shpërthen në fund, mbetet në lojë

14 Maj, 2017 @18:48

Dritës përkundër lojës kërkuese sot, i janë dashur plotë 65...

PËRFUNDON STINORI

Kamza shpëton, Vllaznia bie!

23 Maj, 2018 @18:37

Një kampionat që lë shumë për të dëshiruar, derisa Vllaznia e...

LUSHNJA - SKENDERBEU

Skënderbeu kampion

Graph. KFSkenderbeu/fb

9 Maj, 2018 @20:02

Prej disavantazhit 2-0 rikthyen ndeshjen në përfundimtaren 2-4 dhe...

PARTIZANI - SKËNDERBEU

Fitore dramatike e Skënderbeut!

Foto: KF Skënderbeu

23 Prill, 2018 @19:54

Në takimin e zhvilluar sonte në “Selman Stërmasi” të Tiranës,...

NË VLORË

Pas disfatës nga Skënderbeu, dorëhiqet trajneri

19 Prill, 2018 @6:40

Trajneri i ekipit të Flamurtarit, ka dhënë dorëheqje nga posti i...

SKËNDERBEU DHE LAÇI, SIGUROJNË SI MYSAFIR

Caktohet finalja e Kupës së Shqipërisë

Foto: KFSkenderbeu

18 Prill, 2018 @20:41

Skënderbeu, që kishte disavantazh nga ndeshja e parë ndaj...

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore