Të gjitha lajmet

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Foto: FBK

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

11 Shtator, 2018 @14:12

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, pas gati dy javë stërvitjesh me 23 basketbollistë të listës së përfaqësueses, është përcaktuar për 12-shen finale që do të luaj në përballje ndaj Maqedonisë, të vlefshme për fazën parakualifikuese për Eurobasket 2021.

ORARI I NDESHJEVE dhe GRUPET

Mulaomerovic do të debutojë në bankën e Kosovës, prej se nga aty u largua amerikani Brad Greenberg, ndërsa te seniorët do të debutojë super talenti pejan, Rron Ukaj, që u bë MVP i Europianit të Divizionit C.

KOSOVA: Mirza Ahmetbasic, Erjon Kastrati, Dardan Berisha, Leonard Mekaj, Valon Bunjaku, Scott Bamforth, Rron Ukaj, Ergin Grosha, Lis Shoshi, Fisnik Rugova, Alban Veseli dhe Gëzim Morina.12-shja e KOSOVËS:

1. Mirza AHMETBASIC

2. Erjon KASRATI

3. Dardan BERISHA

4. Leonard MEKAJ

5. Valon BUNJAKU

6. Scott BAMFORTH

7. Rron UKAJ

8. Ergin GROSHA

9. Lis SHOSHI

10. Fisnik RUGOVA

11. Alban VESELI

12. Gëzim MORINA

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

BOROZANI/ A. P.

10 Shtator, 2018 @13:00

FBK ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të Superkupës për femra dhe...

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Foto: SportMak/fb

10 Shtator, 2018 @10:55

Përkundër paralajmërimeve se nuk do të jetë pjesë e...

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

Foto: gowyo.com

9 Shtator, 2018 @21:23

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

ZYRTARE

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

BOROZANI / A.P

9 Shtator, 2018 @20:48

Pak para fillimit të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll,...

ELVAN ILJAZI

Iljazi kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ E. D.

9 Shtator, 2018 @16:01

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit dhe i RTV 21, pas një...

KAMPIONI

Karanezi e Peci te Bashkimi

9 Shtator, 2018 @14:40

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

PAS AMERIKANËVE dhe SIMONOVSKIT

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

9 Shtator, 2018 @14:29

Reprezentacionit të Maqedonisë në basketboll, që do të jetë...

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 Shtator, 2018 @19:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK...

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 Shtator, 2018 @15:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik...

ZYRTARE

Urim Zenelaj te KB Prizreni

BOROZANI

8 Shtator, 2018 @15:19

Përmes një postimi në faqen e Facebookut, klubi i Prizrenit ka...

KOSOVA

Kosova U14, pjesë e turneut në Bullgari

Foto: FBK

6 Shtator, 2018 @15:34

Pas Kampit Nacional të organizuar në fillim të muajit korrik në...

SELEKTORI I RI

Mulaomerovic: Dua të jem fitues

Foto: FBK

31 Gusht, 2018 @21:15

Selektori i ri i Kosovës në basketboll, Damir Mulaomerovic, në...

NË SKENË

Mulaomerovic nesër para mediave

Foto: vecernji/hr

30 Gusht, 2018 @14:02

Selektori i ri i Kosovës, Damir Mulaomerovic, nesër për herë të...

MAQEDONIA NË TELASHE

Rivali i Kosovës, pa të natyralizuarit

29 Gusht, 2018 @21:18

Rivali i parë i Kosovës në parakualifikime për Eurobasket 2021,...

SHAWN JONES

Reprezentuesi i Kosovës në elitën izraelite

25 Gusht, 2018 @10:14

Njëri ndër lojtarët e natyralizuar të Kosovës, amerikani Shawn...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja