Të gjitha lajmet

RREGULLAT E FBK

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

Mungesat e theksuara në derbin Peja-Bashkimi

8 Prill, 2017 @11:28

Dueli derbi i mbetur nga xhiroja XIV e Superligës ndërmjet Pejës e Bashkimit, që është përcaktuar të luhet nesër në “Karagaç” do të ketë mungesa të theksuara te të dy skuadrat për shkak të rregullores së FBK-së, që nuk lejon të luajnë lojtarët e ardhur në ekip pas asaj xhiroje.

Kështu, nga të huajt e ekipit të Pejës të drejtë loje nesër kanë: Austin Tillotson (i larguar), Jamie Skeen (bojkot), Cameron Rundles (bojkot) dhe Noah Dahlman. Tillotson është larguar nga Peja, ndërsa Skeen dhe Rundles janë duke bojkotuar ekipin për shkak të vonesës së pagave.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Ndërsa te Bashkimi nga të huajt aktual që ka në ekip të drejtë loje kanë vetëm: Marko Popovic dhe Kayel Locke.

Nëse nuk ndërron situata deri nesër, te Peja nga të huajt pritet të paraqitet vetëm Dahlman, ndërsa te Bashkimi të dy që kanë të drejtë.

Përforcimet e ekipeve në vitin 2017 nuk kanë të drejtë loje, ngase ndeshja Peja-Bashkimi është dashur të luhej në xhiron e XIV që i përshkonte datat e 20-21-22 dhjetorit, para festave të fundvitit.

SEASON RECORD @ SUPERLEAGUE

Kevin Brown thyen rekordin e stinorit

8 Prill, 2017 @11:01

Basketbollisti i Golden Eagle Yllit të Suharekës, Kevin Brown, ka...

EUROLEAGUE

Përfundon stinori i rregullt, caktohen çiftet në Play Off

8 Prill, 2017 @8:20

Dje përfundoi stinori i rregullt në Euroleague. Biletën e fundit...

DERBI NË KARAGAÇ

Peja e Bashkimi, nesër përgatiten për derbi

7 Prill, 2017 @22:07

Pas ndeshjeve të zhvilluara sonte në kuadër të xhiros XXV të...

BASHKIMI-YLLI

Bashkimi me fitore, kërcen në vend të dytë

7 Prill, 2017 @20:09

Bashkimi ka arritur të shënojë fitore në kuadër të xhiros XXV...

PJESA E PARË: BASHKIMI-YLLI

Ngushtë në Prizren

BOROZANI/Arkiv

7 Prill, 2017 @19:03

Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Bashkimi - Ylli që po...

VLLAZNIA-TIRANA

Përcakohet data tjetër e Superkupës së Shqipërisë

7 Prill, 2017 @18:37

Pas dhunës së treguar nga tifozët në natën e mbrëmshme kur u...

LEONARD MEKAJ

Leonard Mekaj me rekord personal të stinorit

7 Prill, 2017 @18:20

Basketbollisti i Pejës, Leonard Mekaj, ka shënuar rekord personal...

LIVE: BASHKIMI - YLLI

Publikohen pesëshet startuese

BOROZANI

7 Prill, 2017 @18:14

Në prag të duelit mes Bashkimit dhe Yllit, që zhvillohet sonte në...

KERASANI - PEJA

Pa befasi, Peja mposht Kerasanin

7 Prill, 2017 @17:53

Pas humbjes nga Sigal Prishtina në mesjavë, Peja i është rikthyer...

SPECIALE

Bashkimi, ekipi i vetëm që i mposhti dy finalistët e BIBL këtë stinor

Pamje nga ndeshja Bashkimi-Beroe/ BOROZANI/ A. P.

7 Prill, 2017 @11:41

Ekipi bullgar, Beroe por edhe ai maqedonas, Kumanova, kanë arritur...

KUPA E KOSOVËS

Tërhiqet shorti për Kupën e Kosovës

BOROZANI/ Arkiv

4 Dhjetor, 2017 @17:56

Të hënën në zyre të Federatës së Basketbollit të Kosovës...

EUROPIANI U18 DIV C

Kosova fiton organizimin e Euro U18 Div C

Foto: FBK

4 Dhjetor, 2017 @11:20

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) e ka fituar të drejtën...

BOREA-KERASAN

Kerasani mposht Borean

Foto: Arkiv

3 Dhjetor, 2017 @21:02

Kerasan Prishtina ka arritur edhe fitoren e tretë të stinorit në...

PJESA E PARË: BOREA-KERASAN

Kerasani në epërsi ndaj Boreas

3 Dhjetor, 2017 @19:35

Skuadra prishtinase, Kerasan, ka marrë epërsinë në përballjen e...

FORMACIONET STARTUESE: BOREA-KERASAN

5-shet: Borea-Kerasan

3 Dhjetor, 2017 @19:11

Përballja e fundit e xhiros që posa filloi, ka nisur me këto...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga