Të gjitha lajmet

VENDIMI I KD

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

Munishi 6 muaj, Referi Gashi 1 vjet suspendim

19 Prill, 2017 @20:50

FFK ka bërë të ditur sot dënimet për video-skandalin e botuar javë më parë ku shihej trajneri i Dritës, Ismet Munishi, duke biseduar me referët, Bajram Gashi e asistentët e tij dhe delegatin, Ali Ajeti.

Kështu, Munishi është suspenduar për 6 muaj mosushtrimi të asnjë detyre në garat e organizuara nga FFK, ndërsa refer Gashi për 1 vjet.

Asisteni Edmond Zeqiri suspendohet për 6 muaj, ndërsa delegati Ali Ajeti për 2 vjet.

KUPA E SHQIPËRISË

Skënderbeu e Tirana në finale të Kupës

19 Prill, 2017 @19:27

Pas dy takimeve të luajtura sot, janë kuptuar dy finalistët e...

MAQEDONI

Shkëndija në finale të Kupës, e pret Pelisteri

19 Prill, 2017 @19:22

Ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë, e cila u ndërpre në...

MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 Prill, 2017 @19:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe...

BARCA - JUVENTUS

Barca vs. Juve, formacionet zyrtare

19 Prill, 2017 @19:17

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

MAQEDONI

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

19 Prill, 2017 @16:03

Është ndërprerë ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë...

KUPA E KOSOVËS: BESA - TREPÇA

Goleadë në Pejë, Besa në finale!

19 Prill, 2017 @15:56

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Mitrovicë, Besa ka...

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

19 Prill, 2017 @15:53

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese...

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 Prill, 2017 @9:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i...

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

19 Prill, 2017 @9:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se...

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 Prill, 2017 @9:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një...

TRANSFER

Florent Hasani transferohet në kampionatin hungarez

25 Janar, 2018 @16:11

Përmes një postimi në faqen e saj zyrtare, skuadra e Trepçës ‘89...

AGRON SELMANI

Vllaznia zyrtarizon trajnerin e ri

Agron Selmani

25 Janar, 2018 @15:14

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit që po lufton për mbijetesë në...

TRANSFER

Lisi Haxhidauti transferohet te Turbina

23 Janar, 2018 @21:35

Lisi Haxhidauti është lojtari më i ri i skuadrës së Turbinës...

AMIT GULUZADE

Drita me mesfushor nga Azerbejxhani

23 Janar, 2018 @13:34

Skuadra e Dritës pak më parë ka bërë të ditur përmes faqes...

NË DURRËS

Liria teston sulmuesin e Flamurtarit

20 Janar, 2018 @18:43

Sulmuesi i Flamurtarit të Vlorës, Ibrahima Abdoulaye Toungara,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga