Të gjitha lajmet

KOMISIONI

Munishi e Myrta prej Vëllaznimit, si dhe Flamurtari, në disiplinore

BOROZANI/E. D./ Arkiv

Munishi e Myrta prej Vëllaznimit, si dhe Flamurtari, në disiplinore

12 Tetor, 2017 @15:37

KG i FFK-së pas shqyrtimit të raporteve të delegatëve të ndeshjeve në xhiron e nëntë të Superligës, ka inicuar 3 procedura disiplinore.

1. Ndaj Ismet Munishit, trajner i KF Vëllaznimi, për shkak të fyerjeve të rënda në veçanti ndaj referit kryesor të ndeshjes, Mervan Bejtullahu, ku ceket se trajneri në fjalë edhe pas përjashtimit nga ndeshja, pas përfundimit të saj është kthyer në fushë dhe sërish ka nisur me fyerje drejt referit dhe organeve të FFK-së.

2. Ndaj Yll Myrtës, lojtar i KF Vëllaznimi, për shkak të fyerjeve me fjalë banale: treshen e referëve të ndeshjes Prishtina-Vëllaznimi si dhe organet e FFK-së.

3. KF Flamurtari, për shkak të fyerjeve në kor drejt lojtarit mysafir F. Lushtaku nga publiku, ndërsa pas pjesës së parë kanë hedhur edhe shishe plastike drejt lojtarit.

Për të tre pikat, KG ka kërkuar që të deponojnë deklaratë shtesë, deri nesër (e premte 13.10.2017 në ora 12:00)

VENDIMI I KOMESARIT

Ballkani e fiton ndeshjen ndaj Rahovecit në tavolinë

BOROZANI/ A. P.

12 Tetor, 2017 @15:17

Përkundër se humbi në fushë të lojës nga Rahoveci, skuadra e...

ARSENAL

Konfirmohet lëndimi i Shkodran Mustafit

12 Tetor, 2017 @14:58

Pushimi i kombëtareve nuk i ka bërë mirë skuadrave angleze. ...

MAIN ROUND

Sot Liburni nis aventurën në ‘Main Round’

12 Tetor, 2017 @14:54

Ashtu siç u raportua më parë, sot skuadra e Liburnit nga Gjakova...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Serie A

12 Tetor, 2017 @13:46

Për momentin nuk po duket si Serie A juventine, mirëpo është...

ORARI I NDESHJEVE

Derbi Trepça 89 - Prishtina të dielën

BOROZANI/ Arian Paçarizi

12 Tetor, 2017 @13:22

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së dhjetë të...

PAUL SCHOLES

Pranë punës si trajner

REUTERS/Arkiv

11 Tetor, 2017 @23:35

Mesfushori legjendar i Manchester Unitedit, Paul Scholes, që ka...

NË GJAKOVË

Vëllaznimi kërkon të merren masa ndaj referëve

Foto: prishtinafc.com

11 Tetor, 2017 @22:24

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës, pas disfatës së sotme nga...

ISMET MUNISHI PAS NDESHJES

Munishi: Gjykimi është tendencioz

11 Tetor, 2017 @22:13

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, pas disfatës...

MIREL JOSA PAS NDESHJES

Josa: Na duhet qetësia

11 Tetor, 2017 @22:10

Trajneri i Prishtinës, përkundër fitores së vështirë ndaj...

PRISHTINA-VËLLAZNIMI

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

11 Tetor, 2017 @16:02

Në një ndeshje që ishte gati të përfundonte me barazim pa gola,...

GATI 3 ORË PAS INCIDENTIT

FFK zyrtarizon çështjen Flamurtari-Vëllaznimi

20 Tetor, 2017 @18:51

Kanë kaluar gati 3 orë prej se u ndërpre ndeshja dhe FFK në...

VIDEO

Pamje që çuan te ndërprerja, Flamurtari-Vëllaznimi

Foto: Arkiv/ prishtinafc.com

20 Tetor, 2017 @18:31

Kanalet televizive kanë publikuar shpejt videon e ndeshjes...

FLAMURTARI - VËLLAZNIMI

Ndërpritet ndeshja Flamurtari - Vëllaznimi

20 Tetor, 2017 @16:33

Vëllaznimi ka barazuar rezultatin në minutën e 88’ të ndeshjes...

DRENICA - FERONIKELI

Derbi i Drenicës përfundon pa gola

20 Tetor, 2017 @16:29

Derbi i Drenicës përfundoi ashtu si filloi ndeshja. Drenica dhe...

LIRIA - LLAPI

Lideri deklasohet në Prizren

20 Tetor, 2017 @16:12

Në takimin mes Lirisë dhe Llapit në Prizren, fituese doli skuadra...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga